ЄС оштрафував Philips, Asus, Pioneer і D&M на $130 млн за маніпулювання цінами

145
flickr.com
IT-гіганти визнали свою провину, щоб скоротити штраф на 40-50%

У вівторок, 24 липня, Єврокомісія оштрафувала одразу чотири IT-корпорації – Philips, Asus, Pioneer та D&M – на загальну суму $130 млн євро. IT-гігантів звинуватили в маніпулюванні цінами на свої товари в інтернет-магазинах, повідомляє The Verge. 

Згідно із звинуваченням Єврокомісії, Asus не дозволяв інтернет-магазинам у Німеччині та Франції продавати свої ноутбуки і монітори за ціною, нижчою за рекомендовану.

ЄС оштрафував Google на рекордні $5 млрд за антимонопольні порушення

Denon and Marantz тримав ціни на навушники й динаміки в Німеччині та Нідерландах на рівні, вищому за ринковий. Philips застосовував аналогічну практику до всіх своїх товарів у Франції.

Pioneer відзначився не лише маніпулюванням цінами, а й тим, що не дозволяв інтернет-ритейлерам торгувати своєю продукцією між 12 країнами – членами ЄС, в тому числі Францією, Німеччиною, Великобританією і Нідерландами. Для довідки: інші IT-компанії займалися таким лише в одній або двох країнах ЄС.

«Мільйони європейських споживачів змушені були купувати товар за вищими цінами», – наголосила єврокомісар з питань конкуренції Маргрет Вестагер.

Asus зобов’язали заплатити штраф у розмірі $74,4 млн, Philips – $34,9 млн, Pioneer – $11,9 млн, а Denon & Marantz – $9 млн. Усі IT-компанії співпрацювали з європейською владою і визнали свою провину, тому суму їхнього штрафу скоротили на 40-50%.

Як ми вже писали, ЄС хоче регулювати відносини IT-гігантів з малим бізнесом і запровадити власний податок на дохід для великих IT-корпорацій.

Поділитися: