ЄС оштрафував Google на рекордні $5 млрд за антимонопольні порушення

333
www.theverge.com
Пошуковому гігантові дали 90 днів, щоб виправити ситуацію

Європейська комісія оштрафувала американську корпорацію Google на рекордну суму в $5 млрд за порушення антимонопольного законодавства, а саме – зловживання домінуючим становищем на ринку смартфонів з ОС Android, повідомив CNBC.

Згідно із звинуваченнями Єврокомісії, Google домовився з виробниками смартфонів про встановлення своїх сервісів і додатків (на кшталт пошуковика або браузера Chrome) як базових на гаджетах з ОС Android, виключаючи можливість справедливої ​​конкуренції. Пошуковий гігант також не дозволяв випускати смартфони з іншими ОС на базі відкритого коду Android.

Європейська комісія дала Google 90 днів на виправлення ситуації. Інакше буде додатковий штраф – 5% від глобального обороту материнської компанії Google – Alphabet.

Співбесіда в Google: чи готові ви?

Сам пошуковий гігант має намір оскаржити рішення Єврокомісії. Google не згоден із твердженням, що обмежує право на справедливу конкуренцію.

«Android лише створив можливість вибору для всіх, не більше того», – наголосили в компанії.

У свою чергу, комісар ЄС з питань конкуренції Маргрет Вестагер заявила, що модель Google «не дає змоги виробникам гаджетів використовувати будь-яку версію Android», яку б уже не використали в Google.

«Рішення усуне можливість Google контролювати, які програми або ОС попередньо встановлюватимуть на пристроях Android», – наголосила єврокомісар.

Для Google це не перший штраф ЄС. Минулого року європейські регулятори оштрафували пошукового гіганта на $2,7 млрд за маніпуляцію результатами пошуку. Однак Google відмовився платити штраф Євросоюзу.

Компанія також судиться з індійським регулятором.

Поділитися: