ЄІБ надав «Райффайзен банку Аваль» гарантії на €69 млн для кредитів бізнесу

186
www.neon-light.com.ua
У 2018-му банк розраховує залучити 150-200 нових позичальників

Європейський інвестиційний банк і Європейський інвестиційний фонд, що утворюють групу ЄІБ, надали «Райффайзен банку Аваль» гарантії на €69 млн для підтримки кредитування малого і середнього бізнесу (МСБ) в Україні.

Дострокове погашення кредиту: чи має банк право вимагати

Фінансування дасть змогу гарантувати до 70% суми кредиту. Український банк зможе збільшити обсяги кредитування МСБ, у тому числі й для діючих кредитів, а також знизити вимоги до застав.

До кінця року «Райффайзен банк Аваль» має намір залучити 150-200 нових позичальників. У банку наголосили, що договір не означає, що кошти ЄІБ можуть бути спрямовані безпосередньо на кредитування.

Володимир-Лавренчук

«Це гарантія, що передбачає покриття ризику: до 70% – за кожним конкретним кредитом, до 20% – від загального портфеля таких кредитів. Тут немає умов фінансування або фондування», – зазначив глава правління «Райффайзен банку Аваль» Володимир Лавренчук на прес-конференції у вівторок, 27 березня.

Фінансове забезпечення гарантій здійснює Євросоюз через Інвестиційний фонд розвитку добросусідства в рамках ініціативи EU4Business.

«За підсумками діяльності у 2017 році« Райффайзен банк Аваль» показав себе найбільш прибутковим банком в групі RBI. Ми вважаємо себе найкращим активом у групі, і, як правило, такі активи не продаються», – зазначив заступник голови правління банку Герхард Бьош, відповідаючи на запитання про те, чи досі група Raiffeisen Bank International AG (RBI, Австрія) має намір продати українську «дочку».

«Райффайзен банк Аваль» засновано 1992 року. Материнській компанії Raiffeisen Group (Австрія) належить 68,3% акцій, ЄБРР – 30%. За даними НБУ на 1 жовтня 2017 року, банк посідав п’яте місце за розміром активів (66,1 млрд грн) з 88 діючих банків країни.

Як ми писали раніше, ЄБРР надав «Райффайзен банку Аваль» гарантії на €20 млн для кредитів МСБ.

Крім того, ЄБРР надав «ПроКредит Банку» кредит на $25 млн для розширення кредитування МСБ.

 

Джерела: Райффайзен банк Аваль, Інтерфакс-Україна
Поділитися: