ЄБРР виділив МХП кредит у €25 млн на біогазову установку

149
agropolit.com
Будівництво теплостанції на біомасі у Вінницькій області дасть змогу найбільшому експортерові курятини й зерна знизити шкідливі викиди на 90 тис. т на рік

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) у середу, 27 грудня, оголосив про виділення кредиту в розмірі €25 млн ПАТ «Миронівський хлібопродукт» (MХП), найбільшому в Україні виробнику м’яса птиці, зерна та кормів.

Кредит призначений для будівництва установки з виробництва біогазу потужністю 10 МВт у місті Ладижині Вінницької області.

Паливом для установки стане курячий послід та інші відходи птахівницьких комплексів і зернових господарств корпорації.

У прес-релізі банк наголосив, що кредит допоможе МХП «реалізувати свою довгострокову стратегію розвитку потенціалу «зеленої енергії», стати самодостатнім по енергії, скоротити негативний вплив на навколишнє середовище і організувати утилізацію відходів».

Установка в Ладижині, вже друга для МХП, стане найбільшим в Україні промисловим об’єктом на біогазі.

Проект також отримає грант $358 тис. у рамках програми ЄБРР з фінансування та передання технологій для зміни клімату (FINTECC). Він спрямований на вдосконалення технології виробництва біогазу та впровадження системи енергозбереження.

Введення установки в експлуатацію дасть МХП змогу скоротити викиди парникових газів в еквіваленті 90 тис. т вуглекислого газу на рік.

Технічну підтримку проекту надають Інвестиційний фонд сусідства ЄС (NIF) і Фонд технічного співробітництва Японія – ЄБРР.

Як ми вже писали, загальна вартість проекту становить €27 млн.

На жаль, K.Fund Media не вдалося оперативно отримати коментар у МХП.

За даними компанії, за 9 місяців 2017 року МХП збільшив виручку на 18% порівняно з аналогічним періодом минулого року – до $970 млн. При цьому 58% доходу корпорація отримала від збільшення експорту в країни ЄС, Африки, ОАЕ і Саудівську Аравію. За три квартали МХП виробила 424,7 тис. т курячого м’яса.

У Великій Британії побудована електростанція, яка працює на біогазі з міського сміття.

Минулого тижня ЄБРР також виділив кредит на розширення виробництва в Україні найбільшому експортерові екзотичних горіхів, зерна, кави і какао Olam (Сінгапур).

 

Джерела: EBRD, МХП
Поділитися: