ЄБРР виділив €17,3 млн на будівництво сонячної електростанції під Львовом

225
mainstreamrp.com
Сонячні панелі потужністю 36 МВт побудують на місці колишнього хімзаводу

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) видав кредит на суму €17,3 млн терміном на 10 років на будівництво сонячної електростанції у Львівській області.

Додаткову позику в €6,9 млн терміном на 11 років виділив Фонд чистих технологій (CTF) – партнер банку в проектах фінансування альтернативної енергетики.

Гроші підуть на рахунок компанії «Енергопарк Яворів», яка побудує сонячну електростанцію на місці колишнього хімічного заводу неподалік від села Терновиця в Яворівському районі Львівської області.

«Зелене» світло майбутнього: 3 книги про перспективи енергетики від інноваторів

Глава ЄБРР в Україні Севкі Аджунер у присутності прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана і мера Львова Андрія Садового вже підписав відповідну угоду.

На першому етапі впровадження сонячні панелі вироблятимуть 36 МВт електроенергії, а на другому, завершальному, потужність планують збільшити до 72 МВт.

Це не перший внесок ЄБРР у ​​розвиток альтернативної енергетики України. Кредитна установа сплатила будівництво двох вітряних електростанцій в районі Карпатських гір. Загалом ЄБРР має намір виділити €100 млн на енергозберігаючі проекти в Україні.

Згідно з Національним планом дій щодо відновлюваних джерел енергії, до 2020 року частка «зеленої» енергетики в Україні має зрости до 11%.

Нагадаємо, що в Нікополі канадська TIU вже побудувала першу геліостанцію з п’яти запланованих.

 

Джерело: ЄБРР
Поділитися: