ЄБРР виділив 10 українським стартапам безповоротну допомогу на суму €400 тис.

210
i.amz.mshcdn.com
Компанії вкладуть отримані кошти в екологічні та енергоефективні технології

У вівторок, 16 січня, 10 українських стартапів, що стали переможцями другої хвилі відбору програми «Кліматичні інноваційні ваучери», отримали від Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) безповоротну допомогу на загальну суму €400 тис.

Список компаній-переможців:

«Автоентерпрайз» (Харків) – пристрій для швидкісної зарядки електромобілів;
«ДС Електронікс» (Київ) – сертифікація «розумного» термостата;
«Екопрод» (Волноваха) – розробка мікробіологічних домішок, що дають змогу збільшити ефективність біогазових установок;
Науково-виробнича фірма ЗОНД (Івано-Франківськ) – прилад для вимірювання теплотворної здатності природного газу;
«Прана Платинум» (Львів) – нове покоління децентралізованих вентиляційних систем з рекуперацією тепла з «хмарним» управлінням;
«Ротор-Суми» (Суми) – мікрокогенераційна установка на основі двигуна Стірлінга;
SolarGaps (Київ) – програмне забезпечення для автоматизації систем жалюзі з сонячними елементами;
– Перша національна мережа електрозаправних комплексів «Тока» (Київ) – сертифікація «розумних» електрозарядних станцій з підтримкою міжмережевої взаємодії;
xBeam 3D/НВО «Червона хвиля» (Київ) – розробка програмного забезпечення для 3D-друку титаном та іншими металами;
«Юнаска-Україна» (Київ) – вдосконалення технології виготовлення електродів суперконденсаторів з використанням води як розчинника.

Кожен із цих стартапів отримає ваучер на суму від €20 тис. до €50 тис. залежно від інноваційності, складності та перспективності проекту. Однак, згідно з умовами програми, самі компанії мають вкласти в свої проекти власні кошти в розмірі 25% від суми отриманої допомоги.

Україна може отримати від ЄБРР €100 млн на енергозберігаючі проекти

Програму «Кліматичні інноваційні ваучери» заснував ЄБРР за фінансової підтримки Європейського Союзу. В Україні цей проект реалізує громадська організація Greencubator.

Очікується, що до кінця 2018 року програму ЄБРР, бюджет якої становить €1 млн, надасть допомогу 50 українським інноваційним проектам. Так, у вересні 2017-го шість переможців першої хвилі відбору отримали ваучери на суму €160 тис.

Подати заявку на третю хвилю програми українські інноватори можуть до 28 лютого тут.

Як відомо, в 2017-му ЄБРР встановив два нових рекорди: банк видав кредити на суму €9,7 млрд 412 проектам. Україна стала третім найбільшим позичальником ЄБРР, отримавши минулого року на реалізацію своїх проектів €581 млн.

Як ми писали раніше, ЄБРР затвердив черговий транш на так звану програму «теплих кредитів» у рамках Фонду фінансування енергоефективності в житлових будинках України.

Крім того, ЄБРР надасть українському «ПроКредит Банку» чотирирічний гривневий кредит у розмірі $25 млн, який забезпечить доступне кредитування малого і середнього бізнесу України, у гривнях.

 
Джерела: Greencubator, Інтерфакс-Україна

Поділитися: