ЄБРР виділить Мінінфраструктури близько €2 млн на розвиток портів Херсон і Ольвія

101
gs-img.112.ua
Проекти модернізації портів стануть темою державно-приватного партнерства

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР), Міжнародна фінансова корпорація та Міністерство інфраструктури України підписали угоду про підтримку та розвиток державно-приватного партнерства в чорноморських портах Херсон та Ольвія.
Про це повідомила прес-служба ЄБРР.
В рамках партнерства планується реалізувати різні інфраструктурні проекти в портах. На підготовку проектної та фінансової документації для партнерства, послуги міжнародних радників та інше банк і МФК виділять близько €2 млн. Кроме того, €1 млн профінансує Глобальний інфраструктурний фонд.
Партнерство означає, що у той час як державний сектор інвестуватиме в інфраструктуру порту, приватні інвестори займуться будівництвом портових терміналів для перевалки зерна та іншої продукції агросектора. Загальна сума приватних інвестицій в термінали може досягти €200 млн.

«Ми мали хороший досвід співпраці з міжнародними організаціями в будівництві доріг, тепер же ми хочемо звернути увагу на морські порти і «Укрзалізницю», – прокоментував міністр інфраструктури України Володимир Омелян. Він також згадав, що існує близько десятка великих інфраструктурних проектів, для реалізації яких вкрай важливо державно-приватне партнерство.
Генеральний директор Асоціації морських портів України Райвис Вецкаганс підтвердив, що покладає «великі надії, що домовленість з ЄБРР і МФК призведе до значних інвестицій приватного сектора в порти».

Нагадаємо, в середині грудня рада директорів ЄБРР розгляне ще один інфраструктурний проект – модернізацію логістичних терміналів на Дніпрі та в Миколаєві для аграрної корпорації «Нібулон».

 

Джерело: Ebrd.com
Поділитися: