ЄБРР виділить €75 млн на будівництво вітряної електростанції на Сиваші

216
en.wikipedia.org
Забудовником виступить компанія «Сивашенергопром»

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) надасть кредит у розмірі €75 млн на будівництво вітряної електростанції на затоці Сиваш на заході Азовського моря, сказано на сайті кредитної установи.

Згідно з ЄБРР, потужність майбутньої вітряної електростанції в районі селища Чаплинка Херсонської області становитиме 250 МВт. Забудовником виступить компанія «Сивашенергопром» – «дочка» норвезької компанії NBT.

ЄБРР інвестує €250 млн у «зелену» енергетику України за програмою USELF-III

Повна вартість проекту – €369 млн.

Мета проекту – підтримати розвиток «зеленої» енергетики в Україні, а також знизити рівень викидів вуглецю в країні і загалом на планеті.

Сьогодні «Сивашенергопром» має вітропарк потужністю 3 МВт і тепер займається будівництвом вітряної електростанції потужністю 250-300 МВт.

Норвежці купили українську компанію в квітні цього року. У 2006 році «Сивашенергопром» отримав недобудовану Сиваську ВЕС проектною потужністю 3 МВт у концесію на 49 років. Через п’ять років взяв в оренду 1,3 тис. га навколишніх земель для розширення і будівництва нових вітряних і сонячних генеруючих потужностей – до 300 і 100 МВт відповідно.

Як ми вже писали, ЄБРР виділить $48 млн кредиту українському агрохолдингу «Кернел».

ЄБРР прокредитує на €13 млн закупівлю 72 тролейбусів для Маріуполя.

Поділитися: