ЄБРР і Всесвітній банк опитають приватний бізнес в Україні і ще 40 країнах

448
www.hurriyetdailynews.com
Дослідження має виявити проблеми в розвитку малих і середніх підприємств

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) і Група Світового банку (WBG) запускають новий раунд опитувань підприємств у понад 40 країнах Європи (в тому числі в Україні), Центральної Азії, Близького Сходу та Північної Африки, повідомили в ЄБРР.

У ході BEEPS (оцінка ділового середовища та ефективності підприємств) банки сподіваються визначити головні плюси й мінуси ведення бізнесу в країні, виявити можливості та перешкоди для зростання приватного сектора. Інтерв’ювати будуть приватні компанії в секторі виробництва і послуг.

ЄБРР виділив €1,15 млрд на підтримку малого і середнього бізнесу в Східній Європі

Опитування проводитимуть в Україні, а також в Албанії, Білорусі, Боснії і Герцеговині, Болгарії, Угорщині, Греції, Хорватії, на Кіпрі, в Казахстані, Косово, Киргизькій Республіці, Латвії, Литві, Македонії, Монголії, Польщі, Румунії, РФ, Сербії, Словенії, Словаччині, Таджикистані, Туреччині, Узбекистані, Чорногорії та Естонії. Другий етап опитування охопить Вірменію, Азербайджан, Єгипет, Грузію, Йорданію, Ліван, Молдову, Марокко, Туніс, Західний берег річки Йордан і сектор Газа.

Детальніше про BEEPS можна почитати на сайті.

Дослідження допоможе визначити нові напрями для інвестування ЄБРР.

Теми BEEPS включають не лише економіку, наприклад, доступ до фінансування, конкурентне середовище і ефективність бізнесу, але також ступінь корупції і зарегульованості з боку держави, розвиток інфраструктури, злочинність, впровадження технологій та інновацій.

Окремий модуль буде присвячений «зеленій» економіці – нагадаємо, ЄБРР багато уваги приділяє саме трансформації економіки для підвищення її екобезпеки.

Нинішній огляд – вже шостий за рахунком, почалися подібні дослідження в 1999 році.
У 2017-му ЄБРР профінансував рекордну кількість проектів.

Поділитися: