ЄБРР прокредитує на €13 млн закупівлю 72 тролейбусів для Маріуполя

212
uk.wikipedia.org
Гроші підуть на придбання електротранспорту та модернізацію старого тролейбусного парку

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) надасть кредит у розмірі €13 млн на закупівлю 72 низькопідлогових тролейбусів для Маріуполя, повідомили в кредитній установі.

Гроші отримає комунальне підприємство «Маріупольське трамвайно-тролейбусне управління» (МТТУ).

Кредит також піде на придбання запасних частин, обладнання для технічного обслуговування і ремонт транспорту. Решту грошей витратять на модернізацію тролейбусного депо і реконструкцію контактної мережі.

У 2017-му ЄБРР профінансував рекордну кількість проектів

Нові тролейбуси не лише їздитимуть старими маршрутами, а й зв’яжуть район Морського бульвару вздовж узбережжя, який зараз не має електротранспорту, з наявною тролейбусною мережею.

Низькопідлогові тролейбуси розраховані на перевезення пасажирів з обмеженими фізичними можливостями, в тому числі літніх людей і людей в інвалідних візках.

Новий транспорт набагато економічніший: за розрахунками проекту, загальне енергоспоживання тролейбусного парку знизиться приблизно на 40%.

У повідомленні ЄБРР відзначається, що упродовж останніх чотирьох років населення Маріуполя зросло на 20%, або на 100 тис. осіб, за рахунок переселенців з окупованих територій.

населення Маріуполя зросло
inforesist.org

У повідомленні ЄБРР відзначається, що упродовж останніх чотирьох років населення Маріуполя зросло на 20%, або на 100 тис. осіб, за рахунок переселенців з окупованих територій.

Крім коштів ЄБРР, на реалізацію проекту піде кредит від Фонду чистих технологій у розмірі €2 млн, а також грант на суму €3 млн від Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та екології.

Проект фінансується в рамках Програми фінансування громадського транспорту в Україні, затвердженої ЄБРР в 2015 році.

Нагадаємо, що ЄБРР виділив Україні €100 млн на реконструкцію Бескидського тунелю.

Банк також інвестує €250 млн у «зелену» енергетику України за програмою USELF-III.

Поділитися: