ЄБРР проінвестує програму «теплих кредитів» в Україні

130
hyser-40.cdn.pjtsu.com
Три українські банки-партнери отримають близько €18 млн на кредитування проектів підвищення енергоефективності житла

У четвер, 30 листопада, Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) затвердив черговий транш на так звану програму «теплих кредитів» в рамках Фонду фінансування енергоефективності в житлових будинках України (UREEFF).

Три банки – партнери програми отримають субкредити в розмірі €18 млн, у тому числі УкрСиббанк – €10 млн, ОТП-Банк – €7 млн ​​і Crédit Agricole – до €1 млн. На ці кошти банки зможуть профінансувати більше 18 тис. проектів підвищення енергоефективності. На мікрокредити можуть розраховувати і власники окремих квартир або будинків, і асоціації власників житла.

«Теплі кредити» призначені в тому числі для теплоізоляції стін, дахів і підвалів, встановлення сучасних енергоефективних вікон, опалювальних котлів на природному газі й біомасі, сонячних колекторів, модернізації систем теплопостачання іншого.

Програма підвищення енергоефективності житла IQ Energy працює в Україні з квітня 2016 року. У її рамках 13 тис. домогосподарств вже отримали близько 320 млн грн ($13 млн) на теплову модернізацію.

Каталог на веб-сайті програми сьогодні пропонує більше 5 тис. енергоефективних продуктів і технологій, які можна придбати і реалізувати за допомогою 20 різних фінансових продуктів трьох банків – партнерів ЄБРР за програмою IQ Energy.

ЄБРР – найбільший міжнародний інституційний інвестор в Україні. З моменту початку своєї діяльності в країні в 1993 році банк профінансував 383 проекти на €11,6 млрд.

IQ Energy – один з напрямів роботи Східноєвропейського партнерства у сфері енергоефективності та навколишнього середовища (E5P). Це міжнародний фонд на €180 млн під управлінням ЄБРР, створений в Євросоюзі з ініціативи уряду Швеції. Його кошти інвестуються в розвиток енергоефективності в Україні та інших країнах Східної Європи. Учасники E5P: ЄС і США, а також Данія, Німеччина, Ісландія, Ірландія, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Словаччина, Фінляндія, Швеція, Швейцарія, Україна і Естонія.

У грудні ЄБРР розгляне велику програму кредитування комунальних енергетичних підприємств України під місцеві гарантії.

 

Джерело: ЄБРР
Поділитися: