ЄБРР профінансував придбання 143 екологічних автобусів для Тбілісі

120
upload.wikimedia.org
Міжнародний банк виділив €27 млн ​​на оновлення громадського транспорту столиці Грузії

Влада Тбілісі повністю оновила муніципальний автопарк, купивши 143 німецьких автобуси MAN з низькою підлогою, які використовують скраплений природний газ (СПГ) як паливо.

Проект було реалізовано за рахунок €27 млн ​​кредиту Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) і €7 млн ​​гранту від міжнародного фонду E5P.

Скраплений газ – один з найбільш екологічних видів палива, він відповідає стандартам «Євро-5» і «Євро-6». При використанні СПГ викиди вуглекислого газу становлять 0,1 г на кілометр. Автомобілі на такому паливі викидають в атмосферу вдвічі менше оксидів азоту, в десятеро менше чадного газу і втричі менше оксиду вуглецю, ніж автомобілі з бензиновими двигунами.

Україна може отримати від ЄБРР €100 млн на енергозберігаючі проекти

Тбілісі став уже другим містом, яке бере участь у програмі ЄБРР Green City Action Plan. В її рамках у столиці Грузії планується реалізувати кілька проектів на загальну суму €349 млн, які допоможуть місту стати більш екологічним і енергоефективним.

Реалізація плану дасть змогу Тбілісі скоротити щорічні викиди вуглекислого газу на 450 тис. тонн і економити 55 млн куб. м води на рік.

Як ми писали раніше, ЄБРР затвердив черговий транш на так звану програму «теплих кредитів».

Крім того, ЄБРР надасть українському «ПроКредит Банку» чотирирічний гривневий кредит у розмірі $25 млн, який забезпечить доступне кредитування малого і середнього бізнесу України в гривнях.

 

Джерело: ЄБРР
Поділитися: