ЄБРР підтримав програму доступного кредитування бізнесу в Україні

199
images.unian.net
Страхування валютних ризиків допоможе знизити кредитну ставку для малих та середніх підприємств

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) надасть українському «ПроКредит Банку» чотирирічний гривневий кредит, еквівалентний $25 млн.

Ці гроші забезпечать доступне кредитування малого і середнього бізнесу України в гривнях. Завдяки передбаченому програмою хеджуванню валютних ризиків «ПроКредит Банк» зможе запропонувати українським підприємцям знижену кредитну ставку.

Це один із перших кредитів у гривнях від ЄБРР для комерційних банків країни. Кошти фінансового гранту від Інвестиційного фонду сусідства ЄС допоможуть знизити процентну ставку хеджування валютного ризику і, відповідно, створити більш вигідні умови для кредитування в гривні.

«Ми підтримуємо стратегію «ПроКредит Банку» на збільшення кредитування малих і середніх підприємств, в якому в цій країні є велика потреба», – цитує Франсіса Маліжа, керуючого директора ЄБРР у Східній Європі й на Кавказі, прес-реліз банку.

Валютні ризики хеджує фонд TCX – некомерційна організація, заснована найбільшими світовими банками. На думку Маліжа, TCX має всі шанси стати регулярним партнером ЄБРР при інвестуванні в Україну.

«ПроКредит Банк» на 1 липня 2017 року посідав серед українських банків 17-е місце за обсягом загальних активів, контролюючи 12,67 млрд грн. Його власниками є банківська група з Франкфурта (Німеччина) ProCredit Holding (86,05% акцій) і німецький банк KfW (13,95% акцій). До 2015 року пакетом акцій банку також володів ЄБРР.

Сьогодні комерційні банки не зацікавлені видавати довгострокові кредити бізнесу через високі ризики, а малі та середні підприємства часто не в змозі виплатити високі відсотки.

Раніше ми писали, що ЄБРР планує кредитувати українських комунальників.

 

Джерело: прес-реліз ЄБРР
Поділитися: