ЄБРР і ООН передали Україні високоточне обладнання для діагностики чуми свиней

136
old.gagauzmedia.md
Чотири українські державні лабораторії безкоштовно отримали високоточне обладнання для виявлення збудника африканської чуми свиней

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) разом із Продовольчою і сільськогосподарською організацією ООН (FAO) безкоштовно передали Україні високоточне обладнання для виявлення збудника африканської чуми свиней (АЧС).

Це обладнання проводить аналіз полімеризації ланцюгової реакції (ПЛР) в реальному часі, що на сьогодні є єдиним надійним методом діагностики АЧС.

Високоточну техніку буде встановлено ​​в Державному НДІ лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (Київ), а також у держлабораторіях ветеринарно-санітарної експертизи Житомира, Сум та Миколаєва.

Практикуватися на новому обладнанні також зможуть студенти ветеринарних факультетів аграрних університетів.

ЄБРР виділив 10 українським стартапам безповоротну допомогу на суму €400 тис.

ЄБРР і FAO передали обладнання українським лабораторіям в рамках другого етапу програми «Африканська чума свиней: підвищення обізнаності та пом’якшення ризиків в Україні», яка реалізується в нашій країні з 2015 року.

За словами директора НДІ Олександра Піщанського, завдяки проекту за фінансової підтримки ЄБРР та FAO в Україні працюватимуть десять ветеринарно-санітарних діагностичних установ, здатних проводити ПЛР-діагностику АЧС.

Згідно з даними Госпотребслужби, в 2017-м в Україні було зафіксовано 163 випадки АЧС, а за минулий місяць – 18 випадків.

Як ми писали раніше, ЄБРР виділив українській агрокорпорації «Миронівський хлібопродукт» кредит у €25 млн на біогазову установку.

Крім того, ЄБРР і FAO високо оцінили потенціал України щодо отримання біопалива з сільськогосподарських відходів.

 

Джерело: Держспоживслужба
Поділитися: