ЄБРР надав «Райффайзен банку Аваль» гарантії на €20 млн кредитів середньому і малому бізнесу

182
vesti-ukr.com
Програма двох банків покликана розширити кредитування невеликих підприємств і відновлюваної енергетики в Україні

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) надасть українському «Райффайзен банку Аваль» гарантії на €20 млн для розширення кредитів малому і середньому бізнесу, окремим великим підприємствам і проектам у сфері виробництва енергії з відновлюваних джерел.

У рамках Програми розподілу ризиків ЄБРР зможе гарантувати «до 65% ризиків за окремими клієнтами», зазначив директор ЄБРР в Україні Шевки Аджунер на прес-конференції за підсумками угоди з «Райффайзен банком Аваль» у понеділок, 22 січня. «Зазвичай ми обмежуємося 50%, коли йдеться про такі програми, але в цьому випадку почуваємося комфортно, беручи на себе 65%», – наголосив він.

«Завдяки партнерству з ЄБРР ми зможемо розширити можливості довгострокового фінансування українського середнього бізнесу», – додав голова правління «Райффайзен банку Аваль» Володимир Лавренчук. Банк припускає, що середній розмір кредитів за програмою становитиме €4-6 млн, зазначив Лавренчук. Термін дії програми – три роки.

Дострокове погашення кредиту: чи має банк право вимагати

Шевки Аджунеру вже відомі потенційні позичальники в рамках програми. Компанії також отримають доступ до міжнародної програми технічної допомоги ЄС у рамках програми EU4Business.

«Райффайзен банк Аваль» засновано 1992 року. Материнській компанії Raiffeisen Group (Австрія) належить 68,3% акцій, ЄБРР – 30%. За даними НБУ на 1 жовтня 2017 року, банк посідав п’яте місце за розміром активів (66,1 млрд грн) з 88 діючих банків країни.

Раніше ми писали, що колишній член правління «Райффайзен банку Аваль» очолив «ПриватБанк».

Нагадаємо також, що в 2017-му ЄБРР надав «ПроКредит Банку» кредит на $25 млн для розширення кредитування малого і середнього бізнесу.

 

Джерела: ЄБРР, Інтерфакс-Україна
Поділитися: