ЄБРР дав «Нібулону» $50 млн на мережу річкових терміналів для перевалки зерна

140
Глава ЄБРР в Україні Шевки Аджунер (ліворуч) і Олексій Вадатурський. www.facebook.comusovant
Компанія хоче розширити вантажоперевезення по Дніпру і Південному Бугу до 4 млн т і наростити експорт зерна до 8 млн т на рік

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) виділив кредит у сумі $50 млн найбільшому експортерові зерна в Україні – групі компаній «Нібулон».

Кредит, схвалений 15 лютого, в четвер, спрямують на трирічну інвестиційну програму «Нібулона». За рахунок залучених коштів у 2018-2019 роках агрокомпанія модернізує свою річкову логістичну інфраструктуру.

Проект передбачає будівництво трьох нових зернових терміналів, а також оновлення і розширення перевалочної бази в Миколаєві: будівництво сховища місткістю 42 тис. т, причалу на баржі й нової залізниці до терміналу. Крім того, компанія розширить свою річкову флотилію: закупить новий плавучий перевантажувальний кран, буксири, баржу і самохідне днопоглиблювальне судно.

В Україні працює платформа для розвитку агроінновацій Agritech UNIT

«Нібулон» має намір розширити обсяги вантажоперевезень внутрішніми водними шляхами України до 4 млн т на рік, а також збільшити експорт зерна до 8 млн т на рік, відзначається в прес-релізі ЄБРР.

Кредитування проекту (загальна вартість його становить $141,4 млн) розбите на дві частини: першу частину, в розмірі $40 млн, надає ЄБРР, другу, на $10 млн, синдикують комерційні банки. Термін погашення кредиту – сім років.

«Компанія має оборот понад $1 млрд на рік, EBITDA і прибуток, припустімо, – більше $100 млн. Кредитний портфель інвестиційних коштів на сьогодні трохи більше $200 млн. Цих коштів достатньо для стабільної роботи на три-чотири роки, і ми можемо повністю обнуляти кредитний портфель», – цитує генерального директора «Нібулона» Олексія Вадатурського «Інтерфакс-Україна».

«Нібулон» – один з найбільших виробників і експортерів зерна та іншої сільгосппродукції в Україні. Елеватори компанії вміщають близько 2 млн т, перевантажувальний термінал в Миколаєві розрахований на 5 млн т зерна.

Сільгоспугіддя агрогіганта налічують 83 тис. га.

Компанія подала заявку на отримання кредиту від ЄБРР восени минулого року.

Паралельно банк виділив $25 млн холдингу «Миронівський хлібопродукт» на будівництво біогазової станції на базі одного з птахівничих комплексів МХП.

 

Джерело: ЄБРР, «Нібулон»
Поділитися: