ЄБРР: 30 тис. сімей в Україні взяли кредити на енергоефективне житло

194
www.euneighbours.eu
Обсяг кредитування вже перевищив 1 млрд грн

Понад 30 тис. українських сімей взяли кредити на підвищення енергоефективності житла в рамках програми фінансування Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР), сказано на сайті кредитної установи.

Програма IQ energy (або Ukraine Residential Energy Efficiency Financing Facility – UREEF) дає змогу українським домогосподарствам взяти кредит на енергоефективний ремонт (наприклад, подвійне скління вікон, ефективні бойлери, встановлення сонячних колекторів на даху будинку) в банках-партнерах програми – Credit Agricole Bank, Raiffeisen Bank Aval, OTP Bank і UkrSibbank.

ЄБРР інвестує €250 млн у «зелену» енергетику України за програмою USELF-III

Більше того, українці можуть вибрати обладнання для «зеленого» житла в технічному каталозі ЄБРР, де майже як в інтернет-магазині представлено 7 тис. найменувань від 1 тис. перевірених постачальників. Більше 70% всіх проектів щодо поліпшення енергоефективності житла використовували продукт, зроблений в Україні – наприклад, бойлери.

Близько 20 тис. проектів уже отримали інвестиційний грант на покриття 35% вартості.

Крім ЄБРР, фінансування в розмірі €15 млн також надали донори зі Східноєвропейського партнерства у сфері енергоефективності та навколишнього середовища (E5P), а додаткову технічну допомогу оплатила Швеція.

Загалом сума інвестицій у рамках програми вже перевищила позначку в 1 млрд грн (близько €30 млн).

Нагадаємо, що ЄБРР є найбільшим фінансовим інвестором України. З 1993 року банк вклав у країну €12,1 млрд у 400 проектів.

Тепер ЄБРР вирішив виділити €13 млн на закупівлю 72 тролейбусів для Маріуполя і €75 млн на будівництво вітряної електростанції на Сиваші.

Поділитися: