Японський космоліт Хаябуса-2 випадково знайшов «молодшого брата» астероїда Рюгу

188
Wikimedia Commons
Він відколовся через високу швидкість обертання своєї більшої копії

Японська космічна станція Хаябуса-2 випадково виявила ще один менший астероїд у формі діаманта на шляху до своєї головної мети – астероїда Рюгу (Ryugu), повідомило Європейське космічне агентство (ЄКА).

У 2028 році ЄКА запустить космічну місію для дослідження природи екзопланет

Як і його «старший брат», знайдений астероїд за формою віддалено нагадує діамант: основна маса зосереджена ближче до центру. Для довідки: астероїд Рюгу, головна мета місії, має діаметр 900 м в області «екватора».

Астронавти не здивувалися подібній знахідку. Співробітник ЕКА Майкл Кюпперс (Michael Küppers) пояснює незвичайну форму астероїда – діамант – високою швидкістю обертання малої планети. Це яскравий приклад дії так званого YORP-ефекту – невеликі астероїди неправильної форми під дією сонячного світла змінюють швидкість обертання і, як наслідок, форму.

Згодом відцентрова сила зміщує полюси ближче до екватора, що призводить до розпаду астероїда на кілька менших об’єктів. Кюпперс впевнений, що астероїд Рюгу раніше обертався з більшою швидкістю, тому від нього і відколовся «менший брат».

Подібні менші копії астероїдів – не надто рідкісне явище. Постійний розпад астероїдів привів до створення бінарних або множинних астероїдних систем, які сьогодні становлять 15% всіх відомих науці астероїдів.

Як ми вже писали, вчені BepiColombo пошили ізолюючу космічну «ковдру».

NASA створила теплозахист для відправки зонда до Сонця.

Поділитися: