Японські виробники комплектуючих намір відігравати провідну роль на ринку складаних смартфонів. Азійські компанії активно розробляють компоненти для гнучких OLED-дисплеїв, розраховуючи на потенційний продаж їх південнокорейській корпорації Samsung та іншим гравцям індустрії, які працюють над ґаджетами наступного покоління.
Основу складних смартфонів становить органічна світлодіодна панель з гнучкого полімеру та інших компонентів (замість традиційного скла), завдяки яким дисплей зможе витримувати близько 200 тис. згинань.
Китай привіз в Україну найменший у світі безрамковий смартфон Doogee Mix
Японський виробник Sumitomo Chemical вже розробив прозору плівку для захисту панелі від подряпин і дрібних пошкоджень. Компанія Fujifilm, яка вирішила об’єднатися з Xerox, працює над своєю версією продукту.
Токійська компанія Showa Denko зайнялася розробленням сенсорної плівки для тач-скрінів. Сенсорні екрани покривають переважно шаром оксиду індію та олова, який не витримує згинання. Компанія вирішила замінити основу і друкує контакти на платах срібними чорнилом.
Її японський конкурент Nissha здійснює аналогічні розробки, розраховуючи збільшити частку замовлень у Китаї і Південній Кореї.
Компанії Ube Industries і Kaneka розробляють захисну щільну плівку, яка замінить нижнє скло тач-панелі. Вони вже поставляють дослідні зразки з поліімиду корейським і китайським виробникам тач-скрінів. За рахунок нового продукту Ube сподівається розширити своє поточне торгове партнерство із Samsung.
Протягом багатьох років саме японські виробники створювали революційні технологічні продукти, починаючи з рідкокристалічних дисплеїв і літій-іонних батарей. На жаль, китайські та корейські конкуренти за рахунок меншої собівартості витіснили Японію з першого місця на ринку. І нинішні розробки для гнучких смартфонів – це хороша заявка на повернення майки лідера.
Якщо праця азійських виробників принесе плоди, то з 2017 по 2022 рік щорічні поставки OLED-дисплеїв малих і середніх розмірів можуть збільшитися до 921 млн одиниць, припускає компанія IHS Markit. Попит на гнучкі панелі очікують не лише в сегменті смартфонів і носимих гаджетів, а й в автотранспортному секторі.
Смартфони замість паспортів: Mobile ID приходить на зміну електронному підпису.