Японські фармакологи відправляться в космос розробляти препарати

194
iss.jaxa.jp
У стані невагомості вивчають структуру білків, які призводять до діабету, раку та інших захворювань

Японська компанія PeptiDream вдруге відправляється в космос, щоб зрозуміти, як у людському організмі виникає хвороба. У 2013 році Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA) відкрило лабораторію на борту Міжнародної космічної станції, яка тепер стане центром досліджень.

«Відправною точкою для розроблення нових препаратів є аналіз структури білків», – зазначив виконавчий віце-президент PeptiDream Кейічі Масуя. У стані невагомості активність білків приходить до норми, що дає змогу вивчити їх з іншого боку.

Світло в кінці тунелю: як вчені борються з невиліковними захворюваннями

У рамках співпраці JAXA і PeptiDream у лютому-березні минулого року дослідники змогли виділити кристали циклічних білків, які викликають рак молочної залози. На тлі успіху сторони домовилися продовжити дослідження на три роки – до серпня 2020 року.

Японська компанія збільшила кількість зразків білків у 6 разів – до 24. Вони охоплюють величезний спектр хвороб: від діабету і проблем центральної нервової системи до раку.

Серед партнерів PeptiDream – такі світові гравці фармакологічного ринку, як Daiichi Sankyo, AstraZeneca та інші. Не виключено, що компанія, щоб прискорити отримання результатів, вивчатиме зразки білків і від фармгігантів. Умови угоди з JAXA допускають таку можливість.

Раніше ми писали, що SpaceX і Boeing зможуть доправляти астронавтів на орбіту не раніше 2019 року.

Стартап – розробник ліків від раку купили за $7 млрд.

 

Джерело: Nikkei
Поділитися: