Японські банки почнуть випускати віртуальну валюту

142
uk.news.yahoo.com
В Японії можуть з’явитися власні біткойни

Японські банки мають намір упродовж найближчих трьох років — до Олімпіади-2020 в Токіо — налагодити випуск віртуальних грошей.

Банківський синдикат на чолі з банком Mizuho і Японським поштовим банком розробляють цифрову платіжну систему J Coin. Тим часом гігант галузі — Mitsubishi UFJ — готується запустити в обіг блокчейн-валюту MUFG, власний аналог біткойна.

J Coin має функціонувати як мобільний платіжний засіб. Валюта зберігатиметься на мобільному гаманці, її можна буде переводити на чужі гаманці й використовувати для оплати покупок в магазинах — кожен гаманець отримає унікальний QR-код, який касири зможуть зчитувати за допомогою сканера.

Цього місяця в Китаї закрилися дві головні біткойн-біржі

J Coin продаватимуться у відділеннях консорціуму банків, їх курс прирівняють до курсу ієни. При цьому розробники цифрових грошей не планують брати комісію з продажу й покупки J Coin: свою вигоду банки бачать у тому, що зможуть відстежувати всю купівельну активність користувачів валюти.

«Електронні гроші вигідніші за кредитки, тому що коли ви розраховуєтеся карткою, з магазину стягують спеціальний податок», — пояснив The Financial Times переваги J Coin президент банку Mizuho Ясухіро Сато.

«Ми хочемо, щоб MUFG приймали по всій Японії і, більше того, щоб їх обслуговували інші банки, однак ще не вирішили, яким шляхом добиватимемся цього», — розповіли журналістам у Mitsubishi UFJ. Приєднання до проекту конкурентів у банку поки не розглядають.

Раніше ми писали про книгу «Філософія Toyota». Цього року вийшов український переклад бестселера.

 

Джерело: Financial Times
Поділитися: