Якщо досі не второпав: як пояснити технологію блокчейн шестирічній дитині

1001
www.shutterstock.com
Про ланцюжок блоків за аналогією із грою «Чотири в ряд», конструктором Lego і таблицею Excel

Зростаюча популярність технології блокчейн привертає увагу не лише інвесторів, а й допитливих дітей. Щоби принцип роботи системи зрозуміла навіть шестирічна дитина, достатньо як приклад привести настільну гру «Чотири в ряд».

Уявіть, що децентралізована мережа – основа технології блокчейн – поле гри «Чотири в ряд», в яку одночасно грає близько 1 млн осіб. Усі вони бачать ігрове поле і здійснюють хід за допомогою фішки – додають блок у ланцюжок блокчейн.

Культурний код: блокчейн та інші речі, про які сьогодні соромно не знати

Кожен гравець – незамінна частина ігрового ланцюжка (блокчейн). Він завжди має доступ до всієї інформації, адже те, що відбувається, стосується кожного з учасників. У результаті необхідність у ведучому гри (центральному сервері) просто відпадає. Так і з блокчейном: інвестори мають доступ до всієї інформації ланцюжка блоків, тому не потребують регулятора – банку або уряду.

Гравці весь час бачать, де саме перебувають ігрові фішки (блоки), але знають, що їх не можна пересувати. Завдяки прозорості системи, учасники зможуть легко перевірити наявність всіх фішок: жоден гравець не може перемістити фішку таким чином, щоб не порушити весь розклад на дошці. Аналогічним чином в таблицях Excel не можна змінити осередок, не порушивши всі розрахунки.

Кожен блок ланцюжка блокчейн пасує виключно до того місця, де перебуває в даний момент. Змінити місце розташування блоку в ланцюжку практично неможливо, адже його «сусіди» з боків підходять йому як влиті – просто як в конструкторі Lego.

У 2017-му попит на блокчейн-розробників у 14 разів перевищив пропозицію.

Найбільші нафтотрейдери переходять на блокчейн.

 

Джерело: Medium

Поділитися: