Ярослава Гресь: 10 порад, як збудувати особистий бренд

2723
K.Fund Media
Навіщо розповідати особисті історії та як створювати корисний контент у соцмережах

Бренд особистості існував задовго до того, як це слово почали використовувати маркетологи. У Стародавній Греції, наприклад, якщо на вазі не стояло ім’я автора, то ваза вважалася «так собі». Особистий бренд може бути у кожної людини. Яким чином він створюється і що варто враховувати в процесі, розповіла засновник піар-агентства Gres Todorchuk PR, екс-головний редактор журналу про зірок HELLO Ярослава Гресь на конференції Connecting Women. Ярослава – успішний блогер, у неї більше  ніж 50 тис. читачів у Facebook і 12 тис. – в Instagram. K.Fund Media публікує її рекомендації.

1

Зрозумійте, чи готові ви до публічності

У цієї гри є зворотна сторона, і вона не завжди приємна. Багато людей захочуть розповісти вам, як жити, що носити або як виховувати дітей. Щойно ви починаєте будувати свій особистий бренд – ви відкриваєте доступ до свого життя. Ви можете обмежувати його, але повинні бути готові до того, що у ваше життя почнуть заходити сторонні люди.

K.Fund Media

Нікому не цікава просто історія про те, як ви працює в якійсь компанії. Всім цікаве ваше життя, а через історії ви можете розповідати про свій бізнес і про свої досягнення зокрема.

2

Приготуйтеся бути собою

Для того, щоб побудувати персональний бренд, ви повинні знати одну важливу річ – якщо ви фальшивите, граєте не свою роль, хочете здаватися краще, ніж ви є, то нічого не вийде. Будьте щирими, будьте собою. Ваш візуальний образ, інтонації у текстах, манера публічних виступів мають бути відповідними до того, що ви говорите і який бренд будуєте.

3

Продумайте свій тег

Як вас мають ідентифікувати люди? Напишіть свій власний тег і поживіть з ним. Так ви зрозумієте, наскільки те, що ви пишете про себе, відповідає тому, що ви хочете.

4

Визначте свою експертизу

У нас такий прекрасний менталітет: всі спеціалісти в усьому. Всі висловлюються на усі теми, а це неправильно. Подумайте, в чому ви дійсно експерт, в чому ви дійсно розбираєтеся краще за інших. І йдеться тут не тільки про знання, а й про навички і ваш досвід. Просто пройдіть повз «не свої» теми – ніхто не помре без вашого коментаря.

5

Придумайте свою мантру

Ми весь час говоримо про себе різні речі. То я спортсменка, то я в депресії. То я молодець, то навпаки. Визначтеся! Придумайте визначення себе і постійно його повторюйте. Вперше ваша мантра може прозвучати для вас страшною, надто гучною, може навіть пафосною, багатообіцяльною.

K.Fund Media

Але коли ви повторите це в сотий раз, в якийсь момент ви зрозумієте, що ви собі повірили, а це значить, що й інші повірять вам. Як тільки це станеться, все почне крутитися значно швидше.

6

Виберіть свій канал комунікації

Якщо ви говорите з аудиторією майбутнього, орієнтуєтеся на підлітків, то ви повинні знати, що вони все шукають тільки в YouTube. Якщо ви думаєте, що у вас гарні тексти, що ви можете розповідати історії, то для вас більше підійде Facebook. Якщо ви робите гарні фотографії з багатозначними підписами – на вас чекає Instagram. Зосередьтеся на чомусь одному і не дублюйте контент – це нікому не цікаво.

7

Не бійтеся своїх особистих історій

Люди не люблять ідеальних осіб. Якщо ви впали – це здорово, тому що ви підніметеся. Якщо ви промахнулись або у вас трапився якийсь великий факап – нічого страшного, розкажіть про це. Через свою особисту історію ви можете розповідати нескінченні історії про свій бізнес.

8

Створюйте корисний контент і формуйте своє середовище

Стати лідером думок, насправді, не так складно. Ви просто повинні почати формувати навколо себе коло однодумців – людей, які поділяють ваші цінності і ваші інтереси. Спробуйте щось дати, і люди захочуть вам дати натомість. Не зациклюйтеся на тому, щоб публікувати нескінченні оголошення про свій бізнес – поділіться з аудиторією чимось таким, що вони зможуть використовувати.

K.Fund Media

9

Придумайте свою емоцію

Це один з головних пунктів, коли ви працюєте зі своїм брендом. Подумайте, яку емоцію мають відчувати люди, які з вами зустрічаються або хочуть вас почитати, і дотримуйтесь її.

10

Визначте три характеристики вашого бренду

Продумайте, що ви будете говорити про себе і як люди будуть вас зчитувати. Наприклад, я для себе визначила такі ключові речі:
– пишу і говорю легко, з гумором, тільки про хороше;
– просуваю культурні та соціальні проекти;
– вірю у дива.

Поділитися: