Як впоратися з поганим босом: 5 стратегій «управління» проблемним керівником

791
Shutterstock
Чому кричати, ігнорувати або ухилятися від обов’язків – не найкращі тактики

Величезне навантаження на роботі – зовсім не основна причина, через яку співробітники залишають компанію, з’ясували данські дослідники. В ппоцесі роботи вони опитали 4,5 тис. працівників державних служб. «Депресію та стрес часто пов’язують з надмірними робочими навантаженнями. Але наше дослідження показало, що фактично надміврне навантаження не так часто є причиною виникнення депресії», – говорить психолог, один з авторів дослідження Матіас Бродсгор Гріндерап. Значно частіше причиною звільнення стає складний керівник.

Але яким би токсичним не був бос, завжди можна навчитися правильно ним управляти. Так, так, саме управляти. Один із секретів комфортної роботи зі складним начальником – це сприймати його не як боса, а як проблемного клієнта. Вам просто потрібно з’ясувати правила роботи з ним.

1

Визначте головну мотивацію

Чим краще ви розумієте, що робить ваш бос і навіщо, тим кращих результатів ви зможете досягти. Спробуйте поставити себе на його\її місце і побачити світ і робоче місце їхніми очима.

— Що йому не байдуже?
— Що не дає йому заснути вночі?
— Чого б він хотів більше і чого б він хотів менше кожен день?

Shutterstock

— Що лякає його?
— Наскільки важливо для нього справляти враження на інших людей?
— Як він вимірює успіх і що думає про невдачу?

Сформуйте свою розмову з ним відповідно до його цінностей і пріоритетів. Тоді шанси на те, що до вас прислухаються, суттєво збільшаться.

2

Підтримуйте його/її сильні сторони і оминайте слабкі

Один зі способів – допомогти вашому босу зосередитися на його природних сильних сторонах. Інший – активно оминати його слабкості. Якщо ви знаєте, що ваш бос дезорганізований, тоді допоможіть йому бути на висоті, а не скигліть з приводу відсутності у нього організаційних навичок.

Якщо ви знаєте, що ваш бос часто спізнюється на збори, запропонуйте почати наступну зустріч за нього

Якщо він часто змінює свою думку або просто забудькуватий, не забудьте задокументувати дії, щоб ви могли використати це, коли він буде суперечити сам собі. Так ви станете для нього незамінним.

3

Продовжуйте бути професіоналом високого рівня

Ніколи не дозволяйте поганій поведінці вашого боса бути виправданням для себе. Занадто часто люди починають ухилятися від роботи, витрачати більше часу на перерви, втрачати інтерес або працювати неякісно через свого поганого боса. Не робіть цього. Будьте зосереджені на максимальній продуктивності. Насправді вміння поводитись зі складним босом може виділити вас серед інших. Ви ніколи не знаєте, хто дивиться на вас або слухає вас.

Shutterstock

Але будьте певні: люди, які можуть відкривати або закривати для вас майбутні можливості, саме це і роблять!

Якщо ви відчуваєте, що у вас закінчилися варіанти для розумного спілкування з ним, тоді не пліткуйте і не зводьте наклепів на нього всім навколо. Це в кінцевому підсумку скаже більше про вас, ніж про вашого боса (і зовсім не те, що ви хотіли б!) Краще дотримуйтесь належних процедур реєстрації скарг за допомогою відділу кадрів або начальника вищого рівня, документуючи кожен крок.

4

Знайте їх уподобання та пристосуйтесь до них

Спостерігайте за поведінковим стилем вашого боса, його уподобаннями, смаками і хворобливими темами. Він швидко ходить і швидко приймає рішення? Він повільно розмірковує про речі, потребуючи часу для перетравлення інформації? Як він любить спілкуватися – електронною поштою, особисто або роблячи довгі замітки?

Чим більше ви зможете призвичаїти свій стиль до стилю вашого боса у спілкуванні, тим більше він почує, що саме ви говорите

Якщо ви коли-небудь робили будь-які оцінки особистості, такі як типологія особистості Маєрс-Бріггс або DISC, то дізнайтеся, чи робив їх ваш бос, і поцікавтеся результатами. Це може допомогти вам адаптувати свій стиль і заощадити багато зусиль. Робота з його уподобаннями – це очевидний спосіб керувати своїм босом так, щоб він цього не знав. І це ключова навичка лідерства, яку можна розвивати незалежно від того, з яким босом ви працюєте.

5

Не дайте задираці себе залякати: постійте за себе, не ховайтеся!

Люди, які залякують інших, черпають силу з тих, хто ховається і показує страх. Якщо ваш бос – крикун або вічно незадоволений критикан – будьте тверді. Якщо ви робите свою роботу найкращим чином, то тримайте голову високо і не даруйте йому задоволення тиснути на вас. Краще ставте запитання, намагаючись зрозуміти причину замість того, щоб ховатися або реагувати гнівом. Це вимагає практики, але з часом ви освоїте це, і босові доведеться шукати інше місце для удару.

Shutterstock

Якщо ви відчуваєте, що вже змушені вказати босові на його поведінку,  то вчиніть це, але робіть це на холодну голову і заздалегідь підготуйтеся до подальших випадів. Це може виглядати негарно, тому подумайте про це заздалегідь. Які у вас варіанти? Хто ваші союзники? Ви задокументували його поведінку? Іноді доводиться ризикувати і робити щось там, де ризики доволі високі. Але перш ніж виберетеся назовні/поставити крапку, переконайтеся, що справляєтеся з ризиками, як тільки можете, і налаштуйте мережу безпеки, на випадок якщо впадете.

 

Джерело: Forbes

Поділитися: