Як штучний інтелект допомагає рекрутерам

230
ardas-it.com
Тепер ШІ може не лише впізнавати людину, але й зрозуміти, що ми відчуваємо

Заснований в 2016 році лондонський стартап Human спеціалізується на аналізі відеоспівбесід. Їхня технологія дозволяє визначити особисті якості потенційних кандидатів за їхніми емоціями та виразом обличчя в ході співбесіди. Human направляє рекрутерам звіт, в якому описана емоційна реакція претендентів на кожне питання інтерв’ю. Порівняння балів кандидатів дозволяє відібрати найвмотивованішого здобувача.

Технологія розпізнавання емоцій обіцяє перевернути сферу рекрутингу

І хоча поки вона знаходиться в зародковому стані, багато великих рекламодавців – Unilever, IBM, Dunkin Donuts – вже почали використовувати ці напрацювання. Очікується, що технологія допоможе боротися з упередженим ставленням у процесі співбесіди.

«Одна з цілей нашої технології – подолання етнічної та гендерної дискримінації при прийнятті на роботу», – говорить засновник і генеральний директор Human І. Ксю.

Залишилося тільки вирішити питання конфіденційності особистих даних.

Як це працює

У 70-х роках ХХ століття психологи Пол Екман і Воллес Фрізен розробили комплексний інструмент для об’єктивного вимірювання рухів обличчя – «систему кодування рухів обличчя» (FACS). З її допомогою фахівець може визначити, чи є посмішка щирою, лише проаналізувавши фотографію.

ШІ може оцінити вашу щирість. tnsemployeeinsights.com

Штучний емоційний інтелект зчитує емоції схожим чином – алгоритми частково опираються на FACS. Спочатку фахівець маркує емоції сотень або тисяч зображень.

Відео аналізується покадрово. В процесі обробки йде порівняння результатів алгоритму і ручного маркування, виконаного фахівцем FACS. Модель самонастроюється з урахуванням допущених помилок, і процес повторюється доти, доки похибка не буде зведена до мінімуму.

Нові можливості – нові проблеми

Кілька років тому компанія HireVue (Солт-Лейк Сіті), що надає послуги з розпізнавання та аналізу емоцій в ході відеоспівбесід, почала співпрацювати з одним зі світових лідерів на ринку харчових продуктів та товарів побутової хімії Unilever.

Перевівши процес рекрутингу онлайн і використовуючи технологію розпізнавання емоцій, Unilever заощадила 50 тис. годин робочого часу за 18 місяців, розповідає технічний директор HireVue Лорен Ларсен.

До того ж компанія примножила кількість співробітників  різних етнічних груп і збільшила чисельність коледжів, випускники яких були прийняті на роботу в компанію, з 840 до 2,6 тис. Зазвичай рекрутери великих роботодавців зосереджували увагу переважно на випускниках елітних коледжів, що апріорі ставило потенційних кандидатів в нерівні умови.

Нова технологія допоможе рекрутерам бути більш об'єктивними. GetApp

Розглядалися ті претенденти, батьки яких могли дозволити оплатити дорожче навчання.

Нова технологія допоможе перемогти упередженість, яка базується на людському факторі, дійшли висновку юристи британської правозахисної організації Privacy International.

Проте «нові системи приносять нові проблеми». Найбільша з них – це конфіденційність. Дані, що використовуються ШІ в процесі навчання, зібрані з відеоінтерв’ю, і, можливо, можуть вважатися персональними. Законодавчо цей нюанс не врегульовано.

Повстання машин: чи варто остерігатися, що штучний інтелект захопить світ

Творець FACS Пол Екман впевнений, що створити надійний штучний емоційний інтелект, використовуючи розроблені ним методи – можливо.

«Але ніхто ніколи не публікував дослідження, які показують, що автоматизовані системи є точними. Якщо ШІ буде справно виконувати свої завдання, не менш важливо, щоб люди, які розшифровуватимуть результати, були правильно навчені. FACS може констатувати факт, що хтось, наприклад, стискає губи, але це може мати різні значення в залежності від культури або контексту», – пояснює він свої побоювання.

Творець FACS Пол Екман. Notasprensa

Крім того,  люди здатні в тій чи іншій мірі контролювати свої емоції і, знаючи, що за ними спостерігають, можуть свідомо змінювати свою поведінку.

За матеріалами INC і Financial Times

 

Вам буде цікаво: СЕО Microsoft Сатья Наделла: штучний інтелект покликаний допомагати людям, а не замінювати їх
Поділитися: