Як розвивати бізнес онлайн: поради Ніни Левчук з Google

1863
FromUA.NEWS
Про те, як змінюються запити користувачів і як на це реагувати

На Київському міжнародному економічному форумі виступила керівник Google Marketing Solutions у Центральній і Східній Європі Ніна Левчук. Вона розповіла про те, як змінюються запити користувачів і як бізнесу на це реагувати.

K.Fund Media записав найцікавіші тези з її виступу.

Про пошукові тренди

П’ять років тому Google почав розповідати про те, що сучасний споживач живе у мікромоментах: хочу зараз, роблю зараз, отримую зараз. Цього року тенденція посилилася – ми перейшли в еру асистування. Мобільні телефони стали пультом життя. У людей є абсолютна доступність до інформації, вони звикли розв’язувати проблеми протягом декількох секунд, тому очікування від бізнесу – відповідні.

Ось кілька фактів про те, як змінилися запити в порівнянні з минулим роком:
– Більше ніж 85% користувачів шукають «де купити зараз»;
– У два рази зріс запит на «отримати в той самий день»;
– На 150% збільшилася потреба «забронювати готель сьогодні»;
– Втричі зріс пошук на заклади, які «відкриті зараз».

Якщо раніше люди шукали в інтернеті такі товари, як телевізор або комп’ютер, то сьогодні все більше шукають те, що можуть купити в сусідньому магазині. Наприклад, за останній рік в два рази збільшився пошук зубних щіток, парасольок, оливкової олії та фіранок для душу. Тобто, товари з абсолютно різних категорій вступають в одне конкурентне середовище. З одного боку, це лякає, з іншого – відкриває величезну кількість можливостей для бізнесу.

Що потрібно споживачеві

Такі тенденції дуже впливають на те, як бізнес повинен вибудовувати свою маркетинг-стратегію. Щоб успішно працювати в онлайні, важливо розуміти, що усі види поведінки споживачів діляться на три типи:

Нина Левчук Google
lifehacker.ru

зацікавленість (корисні поради);

вимогливість (особистий підхід і мінімальні зусилля);

нетерпимість (тут і зараз).

Люди хочуть забити в телефон три-чотири слова – і відразу отримати рішення. Тому бізнеси повинні будувати свою маркетингову стратегію, спираючись на сучасні очікування споживачів.

Ось три напрямки, які потрібно враховувати:
Бути корисними. Давати якісну інформацію, пояснювати складні речі простими словами;
Бути персоналізованими. Надавати кожному споживачеві унікальний підхід;
Бути безперервними. Вести постійну комунікацію, щоб вибудовувати лояльність.

Кейс. Американська компанія електронної комерції Wayfair розробила базовий додаток, який допомагає клієнтам обрати товари для дому. Наприклад, якщо хочете придбати нове крісло, наведіть свій смартфон на певну частину кімнати, де воно стоятиме, і програма запропонує кращі варіанти за кольором, дизайном і розміром. Коли визначитеся з вибором, можете відразу ж замовити онлайн. Крісло виготовлять протягом тижня і достпвлять вам додому. Це хороший приклад того, як компанії можуть використовувати персоналізований підхід до кожного клієнта.

Як покращити сайт

Люди все частіше використовують смартфон, здійснюючи покупки. Це світова тенденція.

– 82% користувачів шукають інформацію в інтернеті під час перебування в магазині;
– 50% людей, які шукали магазин зі смартфона, відвідали його в той же день;
– 18% пошуків призводять до покупки.

Про що це говорить бізнесу? Ваш сайт повинен максимально швидко завантажуватися з мобільного пристрою. Найпростіший спосіб це перевірити – використовувати безкоштовний інструмент Impact Calculator. Конструктор складається з двох частин.

Перша: вводите адресу свого домену і дивитеся на швидкість завантаження сторінки. Для порівняння можете ввести домени своїх конкурентів – і він вам проранжирує, хто кращий в інтернеті.

Друга: вводите свій домен, середню кількість відвідувачів у місяць, середнє замовлення на вашому сайті і калькулятор вам порахує, скільки грошей ви втрачаєте, в залежності від того, наскільки швидко завантажується ваш сайт.

Чек-лист, як виходити на нові ринки

1

Проаналізувати ринок – зрозуміти, де є попит

Ось кілька безкоштовних інструментів, які допоможуть в цьому:

Global Market Finder. За допомогою ключових слів вашого бізнесу тут ви можете подивитися, в яких країнах є найбільший запит на ваш продукт, інструмент допоможе розрахувати рекламний бюджет, оптимізувати і локалізувати контент.

The World Factbook. Інструмент надає загальну інформацію щодо всіх країн: останні цифри демографії і описи населення, мови і діалекти, які там використовуються, найпоширеніші канали комунікації. Відповідно, ви будете розуміти, чи підходить якась конкретна держава вашому бізнесу.

Нина Левчук Google
theukrainians.org

2

Проаналізувати аудиторію

Безкоштовні інструменти, які допоможуть в цьому:

Consumer Barometer – головний інструмент, за допомогою якого потрібно починати аналіз споживача. Він допомагає зрозуміти поведінку споживача в тій чи іншій країні: як люди комунікують з певними напрямками бізнесу і як роблять покупки.

KeyWord Planner – допоможе знайти релевантні ключові слова, які використовує ваш споживач, щоб використовувати їх на сайті.

Google Trends – показує останні тренди, які відбуваються в пошуковику.

3

Залучити аудиторію

Щоб дізнатися які інтереси у користувачів, які приходять до вас на сайт, і досліджувати їх поведінку, можна використовувати Google Analytics.

Кейс. Лондонська компанія Matches Fashion продає одяг модних дизайнерів з різних куточків світу. Вони починали з британського ринку, але ставили перед собою глобальну мету – вийти на глобальний ринок. За два роки наполегливої роботи у них це вийшло: продажі на закордонні ринки виросли на 70%, і зараз їх товар можна замовити у 196 країнах.

Що вони зробили? Провели аналіз ринків, локалізацію і максимально визначили, як виглядає їх споживач у кожній країні. Вони не замовляли дороге дослідження консалтинговій компанії, а скористалися безкоштовними інструментами, які є у відкритому доступі.

Поділитися: