Як розмовляти з плаксіями: 7 ідеальних відповідей депресивним колегам

213
Shutterstock
Захиститися від роздратованості та бурчання співробітників можна за допомогою простих фраз, які здатні швидно розрядити ситуацію

Як реагувати на негативно налаштованих людей? Можна образитися на грубість та не розмовляти з ними. Однак це радше призведе до погіршення або втрати соціальних зв’язків. Можна почати нервувати разом із ними, від їхнього імені або скиглити вже про щось своє. Але це пагубно вплине на ваш настрій, та й не змусить перестати бурчати на тих, хто вас оточує.

І все ж, є спосіб не впадати в депресію та водночас знайти правильні слова для роздратованих песимістів.

1

«Прикро це чути! Чи вийшло з цього щось добре?»

Така відповідь демонструє емпатію та спрямовує думки співрозмовника до оптимістичного русла. Якщо відповідь буде «Ні, нічого!», тоді можете зі співчуттям кивнути та змінити тему розмови.
Не варто переконувати співрозмовника в тому, що все не так уже й погано: він може почати захищатися та доводити, чому його ситуація дійсно катастрофічна.

2

«Який жах! Але круто, що ти ставишся до цього оптимістично»

Якщо ви будете говорити людям, що вони дуже працьовиті, то це мотивує їх працювати більше, аби заслужити таку репутацію.

Тут діє той самий принцип: коли ви коментуєте чиюсь «неймовірну» стійкість, ви мотивуєте людей не бути настільки негативно налаштованими

3

«Отакої! А як ти зазвичай із цим управляєшся?»

Коли ви запитуєте про це людину, то автоматично вмикаєте її режим розв’язування проблем.

4

«Якщо б тільки Іван/Василь тощо мав твій досвід!»

Коли колеги скаржаться на інших, це означає, що вони хочуть дізнатися вашу думку про когось. Лестиве зауваження щодо їхніх принад допоможе змінити ракурс розмови та знизить градус роздратованості людини.

5

«Можливо, я помиляюся, але ти, здається, засмучений через…»

Є люди, які не відчепляться, поки їх не вислухаєш. У цій ситуації варто увімкнути активне слухання, покивати, не додаючи нічого від себе.

Це дозволить колезі випустити пару, і тоді він заспокоїться.

6

«Святий боже! Але краще розкажи про щось приємніше. Які в тебе ще новини?»

Це змусить співрозмовника переключитися на менш гнітючу тему. Що ще може він чи вона сказати? Невже «Ні, я не бажаю розмовляти про щось приємне?»

7

«Я можу чимось допомогти?»

Не варто пропонувати допомогу, якщо ви насправді не можете нічого зробити. Здебільшого людина, що вилила на вас свій негатив, не погодиться її прийняти. Натомість він чи вона зазвичай скаже: «Дякую. Усе добре» або «Дякую, але ви навряд чи зможете мені допомогти». Але можна запропонувати: «Повідом мені, у разі чого!», а потім змінити тему бесіди.

Як поводити себе з тими, хто перетнув межу та діє вам на нерви читайте в матеріалі «І тебе вилікують: п’ять порад про те, як вести переговори з неадекватними людьми».

За матеріалами The Muse

Поділитися: