Помилки менеджера, яких не варто припускатися

485
Shutterstock
Небагато речей коштують дорожче та руйнують бізнес так само, як рішення найкращих працівників звільнитися

Ми часто чуємо як менеджери бідкаються, що їхні найкращі працівники йдуть з компанії. Менеджери схильні винуватити у цьому звичайну для ринку звичку змінювати роботу, ігноруючи саму суть питання: люди тікають не від роботи, а, як правило, від менеджерів.

Дослідження інституту Геллапа показує, що 70% мотивації працівників залежить від менеджера. Ось головні помилки, яких варто уникати, якщо ви налаштовані втримати цінного співробітника:

1

Не перевантажуйте людей

Ніщо не виснажує хороших працівників більше, ніж перевантаження роботою. Спокуса змушувати найкращих працювати напружено настільки велика, що менеджери часто потрапляють в цю пастку.

Продуктивність суттєво знижується, коли робочий тиждень перевищує 50 годин

Після 55 годин роботи на тиждень продуктивність так падає, що збільшення обсягу роботи стає марним (згідно дослідження Стенфордського університету).

У той же час збільшення заробітної плати, підвищення й зміна посади є прийнятними способами збільшення робочого навантаження.

2

Не шкодуйте похвали за гарну роботу

Дуже легко недооцінити силу силу дружнього поплескування по плечу. Особливо це впливає на найпродуктивніших працівників, які мають сильну мотивацію. Похвалу люблять всі, а надто ті, хто повністю віддається роботі. Менеджери мають знати, що робить підлеглих щасливими, і винагороджувати їх за добру роботу.

3

Не ігноруйте потреби у саморозвитку

Шукайте сфери, в яких обдарований працівник розширить діапазон своїх умінь. Найздібніші працівники готові до викликів, і ваше завдання – зробити так, аби їм не було нудно.

4

Не забувайте, що керівник – теж людина

Більше половини людей, які покидають роботу, вчиняють так через стосунки з начальником. Але гарні менеджери вміють знайти баланс між професійними та людськими якостями, вони здатні не тільки хвалити працівника, але і співчувають йому, підтримують у важку хвилину.

Неможливо працювати на когось більше восьми годин на добу, якщо цю людину не обходить ніщо крім результату роботи

Shutterstock

5

Не дозволяйте собі нехтувати зобов’язаннями

Коли керівник дотримується слова, то він зростає в очах працівників, вони відчувають, що варті довіри й поваги. Це вміння – надзвичайно важлива риса керівника. Але якщо нехтувати цією рисою, то решта подумає – якщо сам начальник не дотримується своїх зобов’язань, то чому цього не можна робити й нам?

6

Не давайте підвищення не тим людям

Хороші й працьовиті люди бажають працювати з фахівцями-однодумцями. Поява у колективі поганих працівників – головний демотивуючий фактор для них. Та же історія з підвищенням, коли його отримують не та людин. Такі рішення можуть змусити хороших людей іти геть.

7

Не заважайте слідувати за захопленнями

Обдаровані працівники зазвичай мають захоплення. Не варто їм заважати, адже захоплення чимось (під час роботи також) підвищує їхню продуктивність і задоволення від робочого процесу.

Люди в такі моменти переживають ейфористичний стан, а їхня продуктивність збільшується у п’ять разів

8

Не заважайте креативності

Найздібніші працівники жадають вдосконалювати все, до чого торкаються. Якщо завадити їм змінювати й поліпшувати речі заради власного статус-кво, то вони зненавидять свою роботу і вас.

9

Не бійтеся кидати виклик інтелекту підлеглих

Давайте завдання, які можуть здаватися нездійсненними, ставте цілі, які змусять обдаровану людину вийти з зони комфорту. А потім допоможіть досягти успіху.

Якщо ви хочете, щоб ваші найкращі працівники залишилися, то маєте ретельно обміркувати, як до них ставитись. Легко не буде, адже це люди із твердим характером, при цьому їхні здібності дають надлишок варіантів для вирішення задач.

За матеріалами entrepreneur.com

Читайте також: Як не заводити улюбленців на роботі: інструкція для керівника
Поділитися: