Як постинг у соціальних мережах змінює ринок праці

305
stocksnap.io
Пошук роботи та працівників має свої переваги та недоліки, але соціальні спільноти вже змінюють цей ринок та його правила

Новий сервіс для власників бізнес-сторінок у Facebook, що дозволяє публікувати вакансії, стає дедалі популярнішим у США та Канаді. Завдяки вкладці «Jobs» кандидати можуть бачити опубліковані вакансії у стрічці групи. Це дає можливість контактувати з роботодавцем за допомогою кнопки «Apply for the job». Видимість своїх вакансій компанії можуть підвищити за додаткову плату.

«Комунікація між роботодавцем та кандидатом передбачена за допомогою сервісу Messenger. Разом із відгуком на вакансію роботодавець може отримати основну інформацію про кандидата з його профілю в соціальній мережі», – розповідає HR-директор консалтингової компанії Putina Consulting Олеся Путіна.

А тепер погана новина. Така кнопка є в США та Канаді, в Україні її поки що немає. Але знайти роботу за допомогою Facebook можна – для цього потрібно творчо підійти до цього питання.

Вірусний постинг

«Я можу бути вашою правою рукою, лівою рукою, ногами, очима та кількома новими звивинами мозку. Легко знаходжу спільну мову з будь-якими людьми. Мене люблять діти, пенсіонери, хіпстери, творча молодь, мамусі в декреті, суворі чолов’яги в костюмах, геї, лесбіянки, гетеро- та бісексуали».

Я можу бути вашою правою рукою, лівою рукою, ногами, очима та кількома новими звивинами мозку

Такий допис опублікувала у соціальній мережі Facebook 25-річна Аліса Абасова у січні цього року. Він миттєво став вірусним, і за кілька годин його поширили більше 3 тисяч разів. Дівчина отримала 150 пропозицій, сходила на 20 співбесід та врешті зробила вибір на користь компанії Resto Week, яка розвиває ресторанний бізнес та організовує гастрономічні заходи.

Раніше роботодавці для пошуку працівників публікували оголошення в спеціалізованих газетах, на job-сайтах, шукали допомоги у рекрутингових агенцій. Сьогодні дедалі частіше використовують соціальні мережі.

Менеджер суспільного проекту від Transparency International Ukraine «Розвиток прозорості в містах України» Катерина Цибенко розповідає, що на своє оголошення про пошук асистента, опубліковане у Facebook, вона отримала кілька десятків резюме. Пані Цибенко оцінювала кандидатів не тільки за результатами тестового завдання, а й за їхніми профілями у соціальних мережах.

«Мені подобалося, коли людина викладає фотографії з тренінгів, пише про книги, які читає, коментує політичну ситуацію. Дивилася, як кандидат зазвичай фотографується – в компанії або в центрі фото, чи збоку. Так можна визначити темперамент», – ділиться вона.

Доступно для всіх

У резюме багато чого не пишуть, але ці деталі важливі, говорить СЕО агенції «Assis-HR» Ганна Безай:

Сторінка у Facebook доволі реально відображає життя людини, її інтереси та вподобання

Але соціальні мережі можуть зробити і погану послугу кандидатам. Є, на жаль, багато історій про те, як людину не взяли на роботу (або ж звільнили) через надто відверті фото в соцмережах.


Близько 70% роботодавців на заході відмовляли кандидату через те, що бачили на його персональній сторінці в соціальній мережі неналежні коментарі, фотографії, негативні відгуки про попереднє місце роботи, виявляли, що кандидат надавав неправдиву інформацію про свою кваліфікацію тощо.

Поділитися: