Смачний льон: як заробити на корисних чіпсах

329
K.Fund Media
Українські ф'ючіпси підкорюють Німеччину та США

Кілька років тому київський бізнесмен Сергій Себастьянович керував інтернет-крамницею для любителів здорового способу життя. У планах було відкриття столичної крамниці хлібців та снеків. Замислювалися також про виробництво корисних чіпсів разом з донецьким бізнесменом Сергієм Шаколой.

Два плюс один

Ідею створення корисних чіпсів схвалив і політтехнолог Сергій Гайдай – знайомий Шаколи та Себастьяновича. Якщо чіпси люблять все, чому б не зробити їх з корисної сировини? Підприємці зупинилися на льоні – старому перевіреному продукті, який зазвичай використовується для виготовлення олії.

Якщо усі люблять чіпси, то чому б не зробити їх із корисної сировини?

У старт компанії підприємці вклалися на рівних долях, витративши 1,2 млн грн із особистих накопичень. Закупили обладнання, і у вересні 2014 року відкрили підприємство із виробництва чіпсів з льону. Компанія дістала назву «Ф’ючефуд». Справа закипіла.

Зміна рецептури

«Ніде не існує аналогів нашій продукції. Ф’ючіпси – нова категорія продукту. Якщо брати крок за кроком, то все просто: насіння льону розмололи та розмочили, аби його зручно було вживати. Вийшов суперфуд – нібито й чіпси, але насправді корисний продукт», – розповідає Себастьянович.

K.Fund Media

За його словами, рецепт мінявся кілька разів. Раніше до складу ф’ючіпсів входив ще й арахіс. Та насіння гарбуза виявилось більш гармонійним компонентом до льону.

Тепер у лінійці компанії є 4 різновиди ф’ючіпсів: класичні, із чорного льону, золоті, зі світлого льону, а також обидва різновиди снеків із додаванням італійських трав.

«У майбутньому будуть ще й солодкі снеки, але вони вимагають додаткового обладнання», — каже Гайдай.

Камені спотикання

Основна проблема, із якою зіткнулися підприємці – просування чіпсів у продовольчих мережах.

«Виявилося, що мережі ненавидять виробників! У корпораціях ніхто не мислить категоріями: як їх просунути, а раптом вони стануть світовими лідерами».

«Себто, тебе не хочуть одразу, ти повинен іще довести, що твій продукт буде продаватися», — жаліється Гайдай

Свій шлях просування вони починали із «Еко-Лавки». Потім з’явилася сторінка у Facebook. Приходили на допомогу ярмарки «У пошуках мейд ін Юкрейн».

З моменту запуску минуло вже три роки, але підприємці, за їх відчуттями, ніби працюють у стартапі: шляхи продажів поки не відпрацьовані, немає впевненого зростання, немає навичок роботи із мережами.

«Нам би вкладати великі гроші у комунікації, а ми почали із виробництва», — ділиться колишніми помилками Гайдай.

K.Fund Media

І все ж, тепер прогнози трійці оптимістичні. «Якщо спиратися на досвід бізнесменів, із якими ми спілкуємося, – каже Гайдай, – то зростання бізнесу припадає на сьомий чи восьмий рік життя.

Просто зараз треба пройти етап до розуміння того, що льон – це не тільки сировина для виготовлення тканини та олії. Пройдемо етап – і продукт опиниться на полицях».

Великі надії

Підприємці хочуть також виробляти ф’ючіпси на експорт. Основна перепона – це відсутність партнеру «з того боку».

Гайдай розповідає, що вони вже провели перемовини із американською, німецькою та японською компаніями. Зараз потенційні партнери розробляють упаковку для свого ринку.

Є ідея виготовляти упаковку, яка би показала, що це – льон, Україна, поля, етніка

«Ми вже надіслали зразки до Японії та чекаємо на результат. Очікується, що у Німеччині, Штатах та Японії для нашого продукту буде нова упаковка», – підсумовує Себастьянович.

Поділитися: