Як подолати синдром радянського менеджера: 6 тез із виступу Іцхака Адізеса

382
blog.mann-ivanov-ferber.ru
Гуру світового менеджменту – про те, що спільного між Йосипом Сталіним та керівниками бізнесу з пострадянських країн

Іцхак Адізес – гуру світового менеджменту та автор 29 бізнес-книг. Він провів лекції у 49 країнах, а його роботи перекладені 26 мовами. Також Адізес – співзасновник Adizes Institute, який, за даними видання Leadership Excellence Journal, входить до топ-10 консалтингових компаній світу.

Філії Інституту працюють у 15 країнах. Видання Library Journal внесло Адізеса у список найкращих світових бізнес-авторів та назвало його книги «класичними посібниками з теорії управління компаніями, які повинен прочитати кожен керівник». Порадами спеціаліста користуються великі корпорації та урядові структури. Наприклад, Volvo, Visa Group та Bank of America.

Shutterstock

У 2004 році він написав книгу «Ідеальний керівник. Чому ним неможливо стати». У своїй книзі автор розповідає про міфічну істоту, казкового єдинорога – ідеального керівника.

«Про нього всі говорять, всі захоплюються ним, але у природі його не існує», – пише Адізес. На думку автора, геніальний керівник повинен вміти досягати результату, бути хорошим адміністратором, підприємцем та інтегратором. Але одна людина не може поєднати у собі стільки чеснот, пише автор.

Рецепт успіху від Адізеса – вміти оточувати себе талановитими менеджерами

Під час Форуму видавців у Львові, де був представлений український переклад книги, Адізес розповів, що потрібно робити українським керівникам, щоб позбавитись «синдрому менеджера з СРСР».

K.Fund Media обрав шість найцікавіших тез з його виступу.

1

Пострадянські автократи

У пострадянських країнах менеджери дуже схожі між собою. Настільки схожі, що я навіть придумав визначення – «синдром менеджера з СРСР». Складається враження, що керівники в Україні, Росії, Молдові та інших країнах пам’ятають  та надихаються тим, як керував Сталін. Всі вони дуже автократичні.

Shutterstock

Хочуть контролювати кожен з процесів, який проходить у компанії. Я помічаю автократизм на всіх керівних ланках – від власників малого бізнесу до великих політичних діячів.

2

Початок кінця

«Менеджери з СРСР» зазвичай мінімізують кількість контактів з підлеглими. Східноєвропейські керівники не ставлять питання та не радяться зі своїми співробітниками, адже думають – я тут бос, я знаю краще, що потрібно робити. Коли керівник починає так думати – це початок кінця його кар’єри.

3

Принципи співпраці

Погляньте на ваше тіло – ви можете рухатись, виконувати різні завдання. Це відбувається завдяки  співпраці голови та тіла. Голова посилає сигнал –  тіло його виконує. Я звісно спрощую, але варто запам’ятати одну просту істину: успішний бізнес – це співпраця керівника і команди.

Shutterstock

4

Делегування обов’язків

Хто найкраще знає, що відбувається на ринку продажів? Повірте, – це ваш менеджер з продажів. Довіряйте підлеглим, делегуйте їм обов’язки. Кожен повинен мати свою зону відповідальності. Керівник не може відповідати за все і одразу.

5

Сила у співпраці

Запам’ятайте – ніхто не ідеальний. Мільйони людей гинуть через те, що світові керівники вважають себе найрозумнішими. Через ту ж причину тисячі компаній стають банкрутами. Тому мій рецепт – це співпраця. Навіть найрозумніший керівник не може знати все. Він повинен оточувати себе професіоналами у різних сферах.

6

Різноманітність – шлях до успіху

Погляньте на мою руку. Що ви бачите? П’ять різних за довжиною пальців. Якщо ж спробувати зігнути їх таким чином, щоб вони були рівні – рука стане недієздатною. Сила руки – у тому, що пальці різні, але в той же час – вони разом.

mbaufa.ru

Великий палець –  це керівник. Він може співпрацювати зі всіма іншими пальцями. Без нього рука не може виконувати ніяких завдань. Кожному керівнику потрібно про це пам’ятати.

Поділитися: