Страх проти удачі: 5 способів обдурити свій мозок і навчитися його не боятися

4066
Shutterstock
Як тренувати себе на успіх і не ховати голову в пісок

Справжньою причиною того, що 66% бізнесменів не можуть досягти успіху, є аж ніяк не зовнішні фактори, впевнений автор бестселеру «Американські гірки підприємця» Даррен Харді.

Щоб досягти успіху, важливо перебороти перепони, які насправді існують хіба що у нас в голові. І найсерйозніша з них – це страх. Байдуже, наскільки ви обізнані та досвідчені, але саме страх може призвести вас до краху в підприємництві. То як його перемогти?

Харді радить «тренувати мозок на успіх», буквально вводячи в оману власний організм. Ось п’ять таких оман.

1 Усвідомте реальність

Подивіться на свою ситуацію у перспективі й відокремте реальність від фантазії. Тоді ви зрозумієте, що життя триватиме, і ви не помрете, якщо вам, наприклад, відмовлять на очах у групи інвесторів.

Будь-яка драма зазвичай вигадана, і ґрунтується на минулому досвіді, який ви чіпляєте до поточної реальності. Це не правда, і вона не має влади над вами.

2 Не бійтеся свого страху

Президент Рузвельт якось іронічно зауважив: «Єдине, чого варто боятися – це власне страх». Це саме те, що ви відчуваєте перед тим, як зробити важливий дзвінок, або вперше в житті вийти на сцену з доповіддю.

Але по тому, як ви опануєте себе, то зрозумієте, що насправді не перебуваєте в небезпеці. Тренуючи мозок, щоб зрозуміти, що ніякої загрози немає, ви зможете «вимкнути» реакцію на страх.

3 Зосередьтеся на завданнях, а не на результатах

Майкл Джордан робить свій переможний кидок, не думаючи про результат. Він думає власне про кидок.

Ті ж правила стосуються підприємців. Якщо ви відчуваєте тривогу, зосередьтеся на завданні – відповіді на телефонний дзвінок, рукостисканні з клієнтом. «Не дозволяйте своєму розуму впадати у божевільний безлад, зосереджуючись на перебільшеному результаті» – радить Харді.

4 Призвичаюйтеся до страху

Більшість людей не бажають адаптуватися до власних страхів. В екстремальній ситуації подумайте про те, як нетямущі тінейджери, вдома приліплені до своїх ікс-боксів, перетворювалися на воєнні машини в Афганістані. Коли летіли кулі й вибухали бомби, вони бігли просто на них, що суперечить роботі мозку. До цього їх підготував навчальний табір для новобранців. В такому таборі солдатів занурюють у неймовірну кількість стресу й постійного перенавантаження страхом до такої межі, що вони вже нічого не бояться.

Харді рекомендує занурити себе у страх на 90 днів. Іншими словами, перебувайте в постійному контакті з тими сферами діяльності, яких ви боїтеся, і за ці три місяці, запевняє Харді, ви припините боятися.

5 Висміюйте страх і невдачу

У віці 20 років Харді почув підказку від спікера на семінарі: «Ключем до успіху є велика невдача. Ваша мета – перевищити невдачу конкурента. У більшості бізнесів, хто найшвидше дістане поразки – той виграє».

Життя, зростання й досягнення працюють як маятник

Життя, зростання й досягнення працюють як маятник. З одного боку, маємо невдачу, відмову, поразку, біль та сум. З іншого – успіх, визнання, перемогу, радість і щастя. Якщо ви стоятимете нерухомо в житті, то не пізнаєте провалу й болю. Але ви також не знатимете успіху й щастя.

Помилка, якої припускаються так багато підприємців, це думка, що можна досягти успіху без невдачі або щастя без суму. Так само, як ми маємо силу тяжіння, ми маємо коливання маятника успіху й невдачі. Підприємці мають прийняти свою невдачу. І мають «випередити» в цьому своїх конкурентів.
За матеріалами Inc.

Поділитися: