Як не заводити улюбленців на роботі: інструкція для керівника

170
shutterstock
Чому улюбленці у колективі – це деструктивно для всіх, і які правила допоможуть уникнути їх появи

Така вже природа людини – ставитися до одних колег краще, ніж до інших. «У вас можуть бути вагомі причини вважати колег, з якими ви підтримуєте добрі стосунки, такими, на яких можна покластися», — говорить Карен Діллон, авторка посібника з офісної політики HBR.
Але якщо ви керівник і дозволяєте собі на роботі виділяти улюбленців, ця політика може виявитись недалекоглядною, тому що від цього страждає продуктивність та моральний клімат у колективі. Втім, ось правила, які допоможуть уникнути цього.

1

Усвідомте небезпеку

Діллон каже, що фаворити не залишаться з вами назавжди. Але через них решта співробітників не має можливості розвивати свої професійні та особистісні якості. А це обмежує можливості всієї команди.

2

Спостерігайте за тим, хто що робить

Один з найкращих способів довести, що ви не виділяєте певних працівників – це справедливо розподілити завдання між ними. «Люди, яким не доручають кращі завдання, відчувають, що до них поставилися несправедливо. Отже, запитайте себе: кому доручити це зараз?», – радить Діллон. Елементарні речі, такі, як ротація учасників щотижневих групових нарад, допоможуть справедливо ставитися до всього колективу.

3

Будьте завжди тут і зараз

«Коли ви створюєте команду, подумайте: чи можу я додати ще штатні одиниці навіть для незначних функцій?» – говорить Діллон. Таким чином, кожен матиме право голосу та можливість зробити свій внесок у загальний результат.

4

Отримайте інформацію ззовні

Якщо ви вважаєте, що віддаєте перевагу комусь із працівників, а інших не помічаєте, і це вас непокоїть, сппитайте про це когось стороннього. Іноді така тактика допомагає поглянути на ситуацію об’єктивно.

5

Знайдіть щось спільне

«Важко ненавидіти когось, якщо між вами є певний особистісний зв’язок», – говорить Діллон. Отже, знайдіть, де ваші інтереси можуть збігатися. Можливо, ви обидва є вболівальники однієї хокейної команди або любите однакові фільми. Заохочуйте розмови навколо таких тем, і ви перейдете від негативу до нейтральних стосунків.

6

Перевага кваліфікованих кадрів

Ви не можете постійно дотримуватися справедливості. У командах з найвищою функціональністю всі рівні. Але працівник, який має більшу кваліфікацію для того, щоб зробити саме це завдання, має перевагу. Як керівник, спрямовуйте свою увагу та енергію на тих працівників, що заслуговують уваги в конкретній ситуації. Це логічно та розумно.

За матеріалами HBR.

Поділитися: