Як на Місяці: архітектор зі США побудував міні-будинок, схожий на посадковий модуль

211
www.businessinsider.com
На будівництво житла, подібного до місячного модуля, Курта Хьюза надихнув член екіпажу «Аполлона-13»

Американський архітектор Курт Хьюз побудував на березі річки Колумбія (штат Вашингтон) незвичайну шестигранную хатину, що нагадує космічний апарат для посадки на поверхню Місяця, пише Business Insider.

Ідея побудувати «місячний» будинок площею 23 кв. м і вагою 1300 кг виникла у Хьюза 10 років тому. Тоді він зробив начерки місячного модуля, які його дочка під час відвідин Музею авіації в Таквілі показала колишньому астронавту Фреду Хейз.

Енергоефективні будинки: як Василь Чівільов заробляє на очереті й соломі

Член екіпажу «Аполлона-13», який був пілотом місячного модуля, поставив автограф на замальовках архітектора і зазначив, що умови проживання в цьому космічному апараті «досить комфортні».

Хьюз сприйняв слова астронавта як виклик і вирішив створити власний місячний модуль, в якому можна було б комфортно проводити вікенд на Землі.

На нижньому ярусі «космічної» хатини архітектора розташована спальня для двох осіб, на основному поверсі – сучасна кухня з місцем для прийому їжі, душова з туалетом і комора, а на верхньому – крихітний балкон-палуба з видом на річку.

Для більшої реалістичності номер будинку Хьюз написав шрифтом American Captain Patrius: саме їм маркували серію американських космічних кораблів «Аполлон».

Архітектор також зміг зробити будиночок максимально енергоефективним, встановивши світлодіодне освітлення і енергосистему, яка застосовується на суднах.

У Сіетлі Хьюз керує власним бізнесом з дизайну морських суден, а «космічну» дачу використовує для поїздок на вихідні й творчого відпочинку.

Як ми писали раніше, студія дизайну зі США спроектувала «зелену» диво-хижку за $250 тис.

NASA представило концепцію крижаного будинку для життя на Марсі.

Поділитися: