Як Ігор Фостенко зібрав $100 тис. на Kickstarter для виробництва дерев’яних мап

1485
З особистих архівів
Бізнесмен ділиться трьома лайфхаками роботи на краундфандинговому майданчику

Батько Фостенка покинув родину, коли Ігор був іще хлопчиком. Згодом померла мама. Свого часу Ігор жив на вулиці, поки в 15 років не познайомився із прихожанином місцевої церкви. Він допоміг підлітку і не дозволив йому скотитися на дно.

За професією Ігор Фостенко автомеханік, але на життя заробляв будь чим. Переламним став 2014 рік, коли він вирішив створити власну справу – виробництво креативних виробів з дерева та шкіри.

Зараз у них із Мариною Фостенко – троє маленьких дітей, компанія Enjoy the wood, крута команда та історія успіху на краундфандинговому майданчикові Kickstarter. Їх проект – дерев’яна мапа світу – зібрав в травні $100 тис. замість запланованих $15 тис.

Новий офіс – нова ідея

Ідея створення дерев’яної мапи світу у Ігоря з’явилася після переїзду до нового офісу. Йому не сподобалася гола стіна в кімнаті, тому він вирішив для оздоблення приміщення створити мапу з дерева.

Enjoy the wood
З особистих архівів

«Коли мапу повісили на стіну, всім сподобалося. Сфотографували та виставили її на сайті, щоби подивитися на реакцію потенційних покупців.

Наступного дня було перше замовлення – із США. Ми зрозуміли, що існує попит і почали думати про упаковку та логістику», – згадує співвласник.

За рік сім’я Фостенко вирішила вийти на краундфандинговий майданчик. На початку березня 2018 року компанія отримала патент на карту, а 27 березня розпочала просування на Kickstarter.

Хотіли зібрати $15 тис., але вийшло все інакше

«Залишалося 20 хвилин до фінішу, і у нас вже було $99,8 тис. Сторонні люди почали писати: «Народ, давайте ще скинемося, щоби до $100 тис». У підсумку ми закрилися на $100,8 тис. Але в цілому зібрали $107 тис. – деякі захотіли на інші пакети перейти, замовити по дві мапи», – згадує Ігор Фостенко.

Гроші на рахунок прийшли через два тижні після фінішу кампанії – Kickstarter як посередник бере за свої послуги 5% і ще 5% – платіжна система, з якою вони співпрацюють.

Масштаб бізнесу made in Irpen

Зараз 70% продукції Ігоря йде на експорт, в основному до США. Частину коштів, отриманих на Kickstarter, Ігор вклав у покупку нових верстатів, оновив асортимент. З останніх розробок: дерев’яні окуляри, плани міст, чохли для iPhone, обробні дошки, скриньки, блокноти.

Enjoy the wood
З особистих архівів

Про масштаб бізнесу made in Irpen можна судити зі статистики на американському маркетплейсі хендмейду Etsy, де більше 3 тис. відгуків та 16 тис. проданих товарів.

У найближчих планах підприємця: пошук оптовиків у США для поставки мап та продаж виробів через Amazon.

Ще подружжя розмірковує над новим проектом для Kickstarter. Але яким саме – не зізнаються. Наразі вони працюють над виконанням своїх зобов’язань перед бекерами.

Три лайфхаки Ігоря Фостенка – про роботу із Kickstarter

1

Зареєструвати компанію у США

«Потрібна компанія в США – України немає у переліку країн, мешканці яких можуть подавати свої проекти на Kickstarter», — розповідає бізнесмен. Він пояснює це недовірою до українського законодавства.

2

Встановити пороговий мінімум

«Ми вказали мінімальну суму, щоби окупити витрати на проект. За правилами Kickstarter, якщо збираєш менше, то нічого не отримуєш», — пояснює Ігор Фостенко.

3

Використовувати Kickstarter як інструмент маркетингу

«Ми ці мапи продавали і так – уже думали виходити на Amazon. Завдяки Kickstarter проект отримав більше популярності, уваги, з’явилися оптові замовники», — підсумовує підприємець.

Поділитися: