Яблучний король: головні тези з виступу Стіва Возняка

338
K.Fund Media
Співзасновник компанії Apple про моду на інноваторство та чесність

Світ Возняк – жива легенда, співзасновник компанії Apple та винахідник перших персональних комп’ютерів Apple I та Apple II. Apple II здобув неймовірно велику популярність і згодом став найрозповсюдженішим персональним комп’ютером 1970-х і початку 1980-х років. Возняк завітав до Києва у рамках бізнес-форуму Olerom Forum1. «Я радий, що приїхав до України, тут моє коріння»,  –  сказав винахідник.

K.Fund Media відвідав лекцію інноватора у UNIT.City, де він розповів про важливість самоосвіти та креативність мислення.

Про освіту

Мені завжди було цікаво, чому школярі не виходять зі шкіл розумнішими. І тут варто розуміти, що навіть якщо поставити найкращі комп’ютери та обладнання у кожній школі – система освіти залишиться старою. А проблема саме у цій системі. Школа дає дуже мало свободи учням, ніхто не звертає уваги на їхні вподобання.

K.Fund Media

Про самоосвіту

Коли я навчався в університеті, мені інколи вдавалось зекономити кишенькові гроші. Я йшов до університетської книгарні і купував книжки. До сьогодні пам’ятаю, як придбав дві книги – про комп’ютери та мову комп’ютерного програмування. Я їх вивчив, мені це було цікаво. Тому важливо займатись саме тим, що цікаво – це шлях до успіху.

Про креативність

Нам часто кажуть – вкладайте гроші в освіту, і ми вас всього навчимо. Та є одне «але». Вас навчать згідно заздалегідь визначеної програми. Втім, така система не працює для комп’ютерного навчання. Головна родзинка створення  комп’ютерного забезпечення – це креативність.

Креативність ніяким чином не пов’язана з технологіями

Креативність – це не математика, фізика чи хімія. Це не наукова творчість. Креативність – це коли ви нібито нічого не робите, а ваші нейрони генерують ідею, а потім ви перетворюєте її на щось реальне.

K.Fund Media

Про інновації

Сьогодні всі, наче змовились, використовують слово «інновації». З’являються книжки, виходять програми, і так далі, всі ставлять собі питання – як стати інноватором, виробити свій стиль та змінити ту чи іншу індустрію.  В мене є свої міркування щодо цього. В першу чергу, інноваторство – це вміння сказати: «Знаєте, мені все одно, що скаже світ про мою роботу». Справжнє інноваторство – це не погоня за запитами суспільства, це особиста мета, втілення якої приносить шалене задоволення.

Про Apple

Побутує думка, що після смерті Стіва Джобса компанія Apple перестала бути інноваційною. Я так не вважаю. Адже інновації – це не просто хороша камера, що робить фото. Справжні інновації кардинально змінюють ваше життя. До прикладу, Apple – одна з перших компаній, яка змінила телефонний пароль на відбиток пальця. Після цього численні компанії також почали впроваджувати це рішення.

K.Fund Media

Про найважливіше у житті

Для мене це точно не гроші. Найважливіше – попри все залишатись справжнім. Навіть коли я говорю з десятирічною дитиною в школі, я завжди розповідаю: найважливіше – це чесність. В тому числі перед собою. Для мене щастя в тому, щоб говорити правду, не брехати, не вводити людей в оману заради вигоди.

Поділитися: