Я, робот: глава компанії Alibaba Джек Ма про роботів-босів і триденний робочий тиждень

225
ozy.com
Яким буде світ за три десятки років, скільки годин на тиждень ми працюватимемо та як армія маленьких роботів поліпшить наш побут

CEO найбільшої інтернет-компанії в Азії Alibaba Джек Ма певен, що всього за кілька десятиліть компаніями керуватимуть роботи. І це кардинально змінить життя людини.

«Через 30 років, цілком імовірно, на обкладинці Time Magazine як найкращий CEO з’явиться  робот», – каже Джек Ма, СЕО компанії Alibaba.

Така перспектива дещо лякає, егеж? Втім, для Time це якраз непогана звістка – через 30 років вони все ще існуватимуть. Не варто впадати у розпач і тим, хто непокоїться через власне місце під сонцем, оскільки в чудесному новому світі вільного часу буде більше, а працюватимемо ми менше.

Джек Ма, якого часто порівнюють з СЕО Amazon Джеффом Безосом, бачить майбутнє, в якому штучний інтелект співпрацює з людьми заради створення кращого світу. Однак це не означає, що все поліпшиться в короткотерміновій перспективі, нас чекає досить тривалий етап навчання, адже ми поки лише починаємо працювати разом з нашими цифровими творіннями.

huffingtonpost.com

«В наступні три десятиліття світ переживе набагато більше болю, ніж щастя», – каже Джек Ма. Він певен, що робочий тиждень буде набагато коротшим – чотири години на день, може три дні на тиждень.

Сьогодні бізнесмени, технологи, економісти, політики й просто будь-яка працююча людина б’ється над тим, як поява просунутого штучного інтелекту та складної робототехніки змінять світ, в якому ми живемо. Одностайності й оптимізму тут бракує: багато хто непокоїться через перспективи працевлаштування робітників в різноманітних галузях.

mashable.com

Візьмемо, до прикладу, вантажні перевезення. У квітні цього року шведська транспортна компанія Einride оголосила про створення екологічно чистої транспортної системи нового покоління.

Запустити таку систему вона планує за допомогою роботизованої вантажівки T-pod, вантажністю 20 т, яка на одному заряді зможе проїхати 200 км. Це дозволить суттєво знизити витрати на транспортування, позаяк водії в такій схемі просто відсутні.

Але роботи претендують не лише на роботу «синіх комірців». Так, у звіті радників з наукових та економічних питань, наданому колишньому президенту США Бараку Обамі, мова йде про 47% робіт в США, які можуть роботизувати.

Припускають, що штучний інтелект серйозно вплине на значну кількість робіт високого рівня, включаючи юристів, лікарів, а також, якщо вірити Ма, СЕО.

Зараз ми лише починаємо бачити роботів, які в реальному світі виконують роботу, раніше притаманну людям. Поки що найпопулярніша сфера – доставка їжі з допомогою флоту маленьких роботів, як це відбувається у Yelp’s Eat24 та схожих роботів Domino, що їх випробовують в Європі.

Деякі ресторани взагалі уникають людей. Так, в мережі нью-йоркського вегетаріанського закладу Eatsa замовлення замість офіціантів приймають кіоски – потрібно лише обрати страву з меню просто в ресторані чи з допомогою додатку на мобільному, а потім забрати її зі скляного боксу в ресторані, де вона – о диво! – з’являється. Бокс повідомляє про готовність замовлення, показуючи ім’я гостя ресторану. Достатньо лише постукати пальцем по дверцятам, як вони відчиняться, і замовлення можна забирати.

Більше про те, як зміниться світ через 30 років і що буде з державами та їхніми громадянами, читайте в матеріалі «Розвиток чи деградація»

 

За матеріалами Mashable
Поділитися: