Я пам’ятник собі: 5 кроків для побудови особистого бренду

601
emotivebrand.com
Гендиректор Red Bull Тетяна Лукінюк про те, як і навіщо створювати бренд із самого себе

У людей, які ще застали СРСР, не прийнято хвалити себе публічно. У них є очікування, що якщо ти добре робиш свою роботу, про це не потрібно кричати. Нібито тебе все одно помітять і дадуть надбавку до зарплати або підвищать на посаді. Але в більшості випадків це не так. Якщо ви не покажете, чому ви гідні більшого, нічого у вашому житті не зміниться. Тому важливо вибудовувати свій особистий бренд, застосовуючи кілька маркетингових правил. Про них розповіла генеральний директор Red Bull Тетяна Лукінюк на лекції у «Щастя Hub».

Маркетинг в особистому бренді

Для початку визначимося з поняттями. Бренд – це те, що викликає емоції при вигляді нього (не завжди позитивні), асоціації і почуття, а також формує певні очікування. Крім цього, бренд завжди послідовний, впливає на поведінку і сприйняття.

Різниця між продуктом і брендом у тому, що продукт має тільки технічні характеристики (великий, маленький, прозорий, важкий), а бренд – це щось більше.

Фото з Facebook Тетяни Лукинюк

Наприклад, бренд Nescafé: швидкорозчинний, дешевий і т.д. Бренд Apple: зручний, задає тон, естетика, креативність.

Те саме – з людьми. Якщо ваше ім’я не асоціюється з чимось конкретним у вашій галузі або житті, ви недоотримуєте інвестиції і багато іншого, що можуть мати бренди.

Які ж п’ять кроків брендингу можна використати на свою користь?

Крок 1. Сформулювати бренд-ідеал

Це поняття ввів колишній глобальний маркетинг-директор компанії Procter & Gamble. Бренд-ідеал – це реальний, позитивний і відчутний вплив, яке ви справляєте на інших людей. Тобто це не те, ким ви є насправді, а що ви означаєте або робите в житті інших людей.

Бренд ідеал потрібно сформулювати буквально в п'яти словах, які обов'язково повинні містити дієслово і характеристику, яка відрізняє вас від інших

Приклади. «Створювати моменти щастя в житті» – це бренд-ідеал Coca-Cola. «Вам не доведеться заряджати світ енергією» – Red Bull, «Допомагаємо знімати дівчат» – Axe і таке інше.

Перш ніж формувати бренд-ідеал, потрібно зрозуміти, «хто я?» і «що я собою являю?». Напишіть п’ять фраз або слів, які вас характеризують. Відповідати собі потрібно швидко.

Бренд - це те, що викликає емоції при вигляді нього. progressions.prssa.org

Після цього протягом 72 годин потрібно поставити ці самі питання 5 людям зі свого кола, які не знають вас близько. Зауважте: друг, мама і начальник правди не скажуть.

Звірте то, що ви думаєте про себе, і що думають про вас інші. Співпадіння можна використовувати при формуванні бренд-ідеї. Вона ні у чому не співпадає, але можна подумати, що ви можете зробити, щоб інші думали про вас так, як думаєте про себе ви.

Мій бренд–ідеал, який я сформулювала для себе п’ять років тому: «Заряджати бажанням, робити більше».

Крок 2. Визначити креативну ідею

Якщо бренд-ідеал — це те, що я собою являю, то креативна ідея — це те, як ви про себе розповідаєте світу. Вибору між «бути» і «здаватися» немає. «Здаватися» — якраз про те, як ви комунікуєте з іншими людьми.

Для особистого бренду креативна ідея повинна:
– бути співзвучною вашому бренд-ідеалу.
– охоплювати якомога більше галузей.
– враховувати культурну особливість країни.
– включати вашу особистість. Не потрібно представляти себе тим, ким ви не є. Інакше вас відразу викриють у брехні.

Моя креативна ідея: «Іронічні нотатки ділової блондинки».

Крок 3. Створювати креативний контент

Контент — це все, що пов’язано з брендом. Як виглядає офіс, які у компанії сувеніри, як поводяться співробітники та інше. Так само і в особистому бренді: важливо, що ви постите в соцмережах, наскільки грамотно ви це робите, ваші коментарі під іншими постами, особисте спілкування.

Контент ділиться на дві групи: великі теми і щоденне спілкування.

Великі теми пов’язані з бренд-ідеалом, використовують історії, визначені в часі. Вони зазвичай сплановані заздалегідь. Для визначення великих тем потрібно відповісти на питання: «що я вмію?», «що мені подобається робити?», «у чому я експерт для інших?»

Ідея має бути співзвучною вашому бренд ідеалу. Clipart Ideas

Великі теми Вінні Пуха: Мед і бджоли. Пригоди з П’ятачком. Відносини з сусідами. Психотерапія з осликом Іа.

Мої великі теми: книги, покоління Z, кар’єра і маркетинг, маленькі слабкості, спілкування зі світом і людьми.

Щоденне спілкування. Є статистика, що в день людина отримує 2 тис. різноманітних повідомлень. Мозок може прийняти тільки 200. Важливо виділитися і вибирати щоденні теми так, щоб потрапити в цю цифру.

Пости повинні бути оригінальними і відрізнятися від безлічі інших

Не треба постити, як усі, світлинку всієї родини під ялинкою, якщо вона нічим не відрізняється від інших. І писати потрібно кожен день. Так само великі бренди щодня нагадують про себе рекламою.

Крок 4. Визначити цільову аудиторію

Важливо розуміти, яких людей ви хочете залучити. Коли додаєте людину в друзі, ви можете визначити її в будь-яку групу. І після контролювати, що показувати в тій чи іншій групі. Наприклад, співробітників і бізнес-партнерів можна об’єднати в одну групу, контент для них не буде сильно відрізнятися.

Зрозумійте, яких людей ви хочете залучити. switsalone.com

Крок 5. Працювати в реальному житті

Найстрашніше, що потрібно робити, — працювати в реальному житті. На цьому ламається багато брендів. Потрібно бути не лише персонажем у соцмережах, а й реальною людиною, яка робить щось у житті. Хороший приклад — Маша Єфросиніна. Спочатку вона була медіаособою, тепер вона велика фігура в благодійності. Тобто її можна побачити і в реальному житті, а не тільки на ТБ.

Поділитися: