І розуму, і серцю: 5 книг, що допоможуть опанувати себе

3317
topendology.com
Щоб отримати владу над емоціями, їх треба зрозуміти

У народі кажуть, кожен з нас, ухвалюючи рішення, слухається або Голови, або Серця. І ті нібито змагаються між собою, як торговці на ярмарку, постійно перекрикуючи одне одного:

Голова: Не все таке, яким здається. Зараз я гарненько усе тобі зважу, щоб ти розуміла, до чого слід придивитися, а що узагалі не варте уваги. Є низка важливих факторів. Наприклад…

Серце: До біса це все! Життя коротке! А ноги в тебе, красуне, довгі! Біжи, біжи назустріч пригодам!

Протягом ХХ століття науковці теж перебували під впливом фольклору, тож і в дослідженнях інтелекту домінувало однобічне уявлення про мислення, позбавлене емоцій. Тепер же вчені-когнітивісти визнають, що ті беруть у ньому дуже активну участь.

Так Голова і Серце злилися в евристичному екстазі: немудрі люди постійно їх розділяли, а їм, виявляється, одне без одного – ніяк. K.Fund Media пропонує п’ять книг, які допоможуть розібратися в їхніх заплутаних стосунках і навчать бути у згоді із собою.

«Емоційний інтелект», Деніел Гоулман

Vivat, 2018

Ми знаємо, що ані високий IQ, ані максимальні оцінки у школі та виші не є запорукою успіху. Значно більше залежить від емоційного інтелекту (EQ) – здатності розуміти і розпізнавати свої й чужі почуття, бажання, наміри та адекватно на них реагувати. Ідея набула популярності завдяки бестселеру американського психолога і наукового журналіста Деніела Гоулмана. Ця книжка розповідає про те, навіщо нам чутливий та швидкий розум – напарник раціонального та повільного – і як його розвивати.

Більше про книгу «Емоційний інтелект»


«Як народжуються емоції», Ліза Фельдман Баррет

КСД, 2018

Нейробіолог Ліза Фельдман Баррет спростовує класичну теорію про об’єктивність та універсальність емоцій і стверджує, що в мозку немає якихось конкретних особливих ділянок, що відповідають за почуття. Мозок формує картинку світу з розрізнених фрагментів. І діяльність його тісно пов’язана із середовищем. Радість і щастя, схоже, таки однаково сприймають як мешканці розвинених мегаполісів, так і збіднілих сіл. А от решта почуттів залежать від культур, в яких люди росли, і навіть якоюсь мірою мов, якими вони спілкувалися.

Більше про книгу «Як народжуються емоції»


«Ефект Люцифера», Філіп Зімбардо

Yakaboo Publishing, 2017

Чому хороші люди роблять жахливі речі? Психолог та організатор горезвісного Стендфордського тюремного експерименту Філіп Зімбардо переконує, що кожен із нас може стати на хибний шлях. Бажання самоствердитися, тиск оточення, страх перед вигнанням, мотиви кар’єрного характеру нерідко підштовхують до лихих, а часом страшних учинків. Але не менше зло, якому, як зазначено на початку цієї книжки, піддався і сам автор, – це пасивне зло бездіяльності.

Більше про книгу «Ефект Люцифера»


«Формула щастя», Мо Гавдат

Кі Фанд Медіа, 2018

Мо Гавдат – директор з розвитку компанії Х, яка працює на Google та розробляє окуляри доповненої реальності й безпілотні автомобілі. Життя, здавалося, вдалося – одного разу, наприклад, він кількома кліками мишки придбав два вінтажних роллс-ройси просто тому, що міг собі це дозволити. Однак, переживши особисту трагедію, він збагнув, що зовнішніх атрибутів успіху замало для щастя, і вирішив написати книжку про те, як спроектувати свій шлях до радості. У ній є багато спостережень самого автора і практичних порад, а також досить цікавих тез зі сфери вивчення емоційного інтелекту. Головні з них, якщо спростити, – не відкладати щастя на завтра і не заганяти себе в рамки.

Більше про книгу «Формула щастя»


«Маленька книга хюґе», Мік Вікінг

КСД, 2017

Данці вже впродовж багатьох років посідають перші позиції у рейтингу найщасливіших націй Європи. Секрет? Хюґе. Складно пояснити, що воно таке, неданцеві. Але засновник Дослідницького інституту щастя Мік Вікінг все ж наважився. Хюґе – це щось не так про речі, як про атмосферу та досвід. Воно залежить від часу, який ми проводимо з людьми, котрих любимо, і відчуття безпеки та затишку. З цієї книжки можна дізнатися, як його культивувати і чому ця гра варта свічок.

Більше про книгу «Маленька книга хюґе»

Поділитися: