Використай силу, Люк: 4 рецепти продуктивності з книги «Джедайські техніки»

310
otakoyi.com
Чому ми не слухаємося самих себе, прокрастинуємо та відволікаємося на дрібниці і що з усім цим робити

На зміну книгам про тайм-менеджмент та самоефективність прийшли книги про будову людського мозку і всього організму в цілому. І другі нерідко пояснюють, чому не працювали перші.

Відповідь на питання, який в усьому цьому сенс – книга прокрастинатолога, фахівця із продуктивності та тренера Максима Дорофєєва «Джедайські техніки», що вийшла цього року у видавництві «МІФ». Праця Дорофєєва легко та невимушено пояснює, чому ми, знаючи, як треба організовувати свою роботу, ніяк не можемо засісти за діло, вміючи розставляти пріоритети, все одно розмінюємося на дрібниці. Умовно кажучи – чому ми не слухаємося самих себе. Автор опрацював купу корисної інформації про те, як працюють пам’ять та мислення, чому ми витрачаємо так зване «мислепаливо» навмання та як правильно ставити завдання собі самим.


Причому випробував це все на собі і поділився робочою перевіреною системою втілення у життя дійсно корисних практик.

Дорофєєв зрозумілою мовою пояснив, що і як працює, що і як не працює, і чому. Що у нас в голові роблять горезвісні мавпа, рептилія та людина, і як їх навчити домовлятися одне з одним, аби проекти робилися вчасно та легко.

K.Fund Media обрав чотири головні поради із книги.

1

Грамотно розподіляємо мислепаливо

Не лякайте внутрішню мавпу: записуйте завдання максимально просто, детально та однозначно. «Зробити звітну презентацію до наради» – це погано, страшно. «Перенести графік з моєї таблиці на останній слайд» – добре, робимо.

Максим Дорофєєв.websarafan.ru

Розвантажуйте робочу пам’ять. Частіше за все ми відволікаємося не на зовнішні подразники, а на свої думки та почуття з їх приводу. Записуйте як те, що плануєте зробити, так і те, що пригадується в процесі та відволікає.

Списки другого типу краще робити ввечері або в тихому, усамітненому місці. Регулярно відновлюйтеся. Тому що відпочинок, на відміну від втоми та стресу, не накопичується. Ресурси треба підтримувати постійно. До речі, робота також може бути ресурсом. З ранку на свіжу голову присвятіть 20-40 хвилин завданню-«улещувачеві». Так ви покажете своєму мозкові, що працювати – це приємно.

2

Розуміємо, з чим маємо справу

Розрізняйте «справу», «проект» та «спосіб життя». Згідно з термінологією автора книги, «проект» – це коли одразу зрозуміло, як досягти результату. «Справа» – коли зрозумілий результат, але кроки з його досягнення вимальовуються у процесі. І є низка активностей, результатом яких буде зміна звичного способу життя: вивчити іноземну мову, навчитися водити авто, підвищити професійну кваліфікацію.

Далі вам доведеться використовувати нову навичку, аби її не втратити, а відтак, життя більше не буде таким, як колись – серйозно.

Регулярно проглядайте списки справ та проектів. По-перше, цим ви підстраховуєтеся від «раптових» дедлайнів, по-друге – регулюєте пріоритетність. Ще зручно мати чек-лісти завдань, що повторюються: перелік речей для відрядження та відпустки, алгоритм прийому робочої заявки. Те, що треба зробити, перш, ніж почати думати.

3

Прибираємо те, що заважає

Вимкніть оновлення вхідних. Якщо ви не присутні цілодобово у п’яти месенджерах та не відповідаєте на будь-якого листа упродовж години – це не значить, що ви поганий співробітник і вас вважають мертвим, якщо не смикають. Але також це і не означає, що всі завмерли в очікуванні вашої відповіді. Швидше за все, вони просто також роблять свою роботу. Позбавтеся залежностей.

Shutterstock

Автор дотепно пропонує перечитати книги Аллена Карра, замінивши слово «сигарета» на «смартфон». Але не блокуйте соцмережі і сайти новин – буде ще гірше. Краще запланувати для цього щоденні завдання, що повторюються: «15 хвилин зависати на ФБ».

Контролюйте багатозадачність. Замість впихування додаткових справ у плани, ставте їх «в чергу». На практиці виявляється: щоби раніше закінчити, краще пізно почати. Але працювати спокійно і зосереджено. «Легалізуйте очікування» в робочих процесах компанії – і ви перетворите проблему на ресурс.

4

Пам’ятаємо два важливих принципи

Сила маленьких кроків. Краще повільно просувати кілька проектів, залишаючи час для особистих справ, аніж «винагороджувати» себе за пророблену роботу наступним завданням.

Краще вести сімейний бюджет у екселівській табличці, ніж роками шукати ідеальний застосунок для смартфону

Геть героїзм. І почуття провини вкупі із відчуттям всевладності. Вони лише з’їдають сили та збільшують тривожність. Методично робіть прості речі – і радійте кожному результатові, він точно буде на вашу користь.

Поділитися: