Xiaomi провалилася на біржі Гонконгу в перший же день

727
www.reuters.com
Акції компанії впали на 6%, а преса повеселилася на прес-конференції

Цього понеділка китайська технологічна корпорація Xiaomi дебютувала з публічним розміщенням акцій (IPO) в Гонконзі і з тріском провалилася. У перший же день торгів акції компанії впали на 6%, повідомляє Reuters.

В рамках IPO компанію оцінили лише в $54 млрд, що в два рази менше власного прогнозу в $100 млрд. Акції Xiaomi відразу ж подешевшали до 16,80 гонконзьких доларів за штуку (на 6%). Провідними інвесторами стали фінансові групи CLSA, Goldman Sachs і Morgan Stanley.

Головне – терпіння: Xiaomi тимчасово відклала IPO в материковому Китаї

Аналітик шанхайської компанії Canalys Мо Цзя назвав провал Xiaomi цілком очікуваним. Жорсткість ринкових умов вже стала причиною декількох невдалих IPO в Гонконзі, і китайському гігантові доведеться потрудитися, щоб не провалитися зовсім.

Вишенькою на торті став репутаційний ляп, який примудрилися допустити піарники компанії. Про нього розповіла та сама кореспондентка Reuters:

Для урочистої прес-конференції PR-департамент підготував спікерам і топ-менеджменту інструкцію, як спілкуватися з журналістами – і включив роздруківку в пакет для преси!

Керівникам Xiaomi рекомендується не називати цифр, не відповідати прямо на запитання, не давати контакти в месенджері WeChat (китайський аналог FB Messenger або Viber). Дозволені теми – важливість виходу на біржу і термін роботи в компанії. А засновника Xiaomi Лей Цзюня треба називати не інакше як далекоглядним і старанним керівником, прикладом для всієї команди.

Отриманий результат не виправдав очікування Xiaomi вийти на біржу і збільшити капіталізацію.

Нагадаємо, що Xiaomi зафіксував квартальний збиток в $ 1 млрд напередодні IPO.

Поділитися: