Всесвітній фонд природи (WWF), одна з найбільших у світі природоохоронних організацій, заявив, що в Україні малі гідроелектростанції (ГЕС) потужністю до 10 МВт негативно впливають на екосистему річок.
«Зелена» енергія витісняє виробників теплової енергетики
Зокрема, неконтрольоване будівництво малих ГЕС в останні роки призвело до зникнення унікальних видів риб, погіршення якості води в річках і їх осушення.
Міжнародна організація закликає уряд України залучити науковців, активістів і підприємців до розроблення збалансованої політики подальшого розвитку малої гідроенергетики.

«Передусім на державному рівні мають бути розроблені стратегічні й нормативні документи, включаючи нормативні екологічні вимоги щодо проектування, будівництва та експлуатації малих ГЕС», – зазначила координатор з питань екологічної політики WWF в Україні Світлана Матус.
WWF наполягає, щоб Україна на законодавчому рівні затвердила список особливо цінних річок і річкових ділянок, де будівництво малих ГЕС буде заборонено.
Крім того, організація закликає переглянути умови надання «зеленого» тарифу, який і стимулює появу в нашій країні нових малих ГЕС.
З повним переліком пропозицій WWF по нешкідливому розвитку малої гідроенергетики в Україні можна ознайомитися тут.
Згідно з даними Держенергоефективності України, в 2015-му в нашій країні працювали 102 малих ГЕС, які за рік виробили 251 млн кВт·год електроенергії.
Водночас Інститут відновлюваної енергетики НАН України стверджує, що в Україні малі ГЕС без шкоди для екології та водного туризму здатні щорічно виробляти в 15 разів більше електроенергії – не менше 3,75 млрд кВт·год.
Як ми писали раніше, до 2022 українська компанія UDP інвестує $300 млн в альтернативну енергетику.
А до 2050 року Україна отримуватиме 57% тепла від біопалива.