Виживають найсильніші: Марк Цукерберг пережив дводенні слухання в Конгресі США

159
Інвестори знову повірили у Facebook – за два дні компанія подорожчала на $3 млрд

Близько десятої години глава Facebook Марк Цукерберг відповідав на запитання понад 100 американських законодавців на дводенних слуханнях у Конгресі США. Генеральний директор зумів не лише витримати атаку політиків, а й компенсувати попередні фінансові втрати: за час слухань ринкова вартість Facebook зросла на $3 млрд.

Ну помилилися: Марк Цукерберг про проблеми конфіденційності Facebook

Марк Цукерберг вельми обережно відповідав на запитання щодо конфіденційності даних користувачів, щоб запобігти посиленню регулювання соціальної мережі. Глава Facebook не сформулював конкретної позиції щодо потенційного законодавства, але заявив, що воно «неминуче буде потрібне в майбутньому» для регулювання діяльності IT-компаній.

Цукерберг також уточнив, що й сам постраждав від скандалу з британською аналітичною компанією Cambridge Analytica. Глава соцмережі увійшов до числа 87 млн ​​користувачів Facebook, чиї дані зберігали і аналізували без їхнього відома.

Марк Цукерберг пережил двухдневные слушания в Конгрессе США
www.reuters.com

Тепер Марк Цукерберг має намір провести масштабну перевірку всіх додатків соцмережі, які могли б незаконним чином збирати дані користувачів. Очікується, що на це піде «багато місяців».

Однак приблизно сорок запитань американських конгресменів Цукерберг залишив без відповіді, пообіцявши надати всю необхідну інформацію пізніше. Демократка Деббі Динджелл висловила невдоволення ухиляннями Цукерберга, заявивши, що як гендиректор він «не знає деяких ключових фактів».

По закінченню слухань у Конгресі США сторони, за фактом, нічого не досягли. Запитання про потенційне регулювання соцмережі, як і про терміни введення відповідного законодавства, так і залишилося відкритим.

Проте Марк Цукерберг своїм виступом приніс прибуток компанії. У вівторок вартість акцій Facebook зросла на 4,5%, а в середу – на 0,78%. Загалом за два дні ринкова вартість соціальної мережі збільшилася на $3 млрд.

Нагадаємо, що через скандал з Cambridge Analytica глава безпеки Facebook йде у відставку, а корпорація втратила у вартості близько $60 млрд.

 

Джерело: Reuters

Поділитися: