Вирушаємо у майбутнє: 4 навички, які треба взяти з собою

1678
K.Fund Media
Футуролог Андрій Длігач розповідає, як не застрягнути в минулому

У майбутнє потраплять не всі. Прогрес і розвиток торкнуться лише одиниць – тих, хто виходить за рамки звичної картини світу, експериментує та готовий працювати в командах. У цьому впевнений Андрій Длігач – генеральний директор української консалтингової компанії Advanter Group, доктор економічних наук, стратег і футуролог. На конференції iForum-2018 він виступив з доповіддю «Світ у 2030 році. До чого готуватися, що брати з собою». K.Fund Media публікує головні тези спікера.

Хто залишиться в минулому

Майбутнє – те місце, де реалізовуються будь-які технології, що базуються на засадах, що пов’язані з розвитком, креативністю, умінням формувати коло довіри та вибудовувати принципи співтворчості. Але в майбутнє ми перейдемо далеко не всі. В Україні лише 4% населення готові це зробити. Це люди, які будуть займатися осяганням суті людини, відкриттям інших світів і колонізацією Марса, тому що це «по приколу», а не для того, щоб вижити.

Майбутнє відкриває абсолютно нові горизонти
Майбутнє відкриває абсолютно нові горизонти. Widewalls

Більша частина нашої української спільноти поки що орієнтована на «добробут» і справедливість, на патерналізм і необхідність контролю – на ті цінності, які тримають нас в минулому.

Вони не дозволяють нам готуватися і приймати нове, тому ми продовжуємо наздоганяти світ, котрий вже далеко пішов уперед. Україна має фантастичну можливість стрибнути туди, куди прагне весь розвинений світ – в абсолютно інші економіку і суспільство. Але наше мислення поки не готове до цього.

Що буде в майбутньому

Якщо подивитися на короткий горизонт – покращену сучасність, що  триває, то тут все зрозуміло. Ми будемо продовжувати йти в ніші аж до персоніфікації кожного продукту. Ми будемо оцифровувати всі сфери нашого життя. Розвиватимуться кордони між товарними категоріями, більш того – багато продуктових категорій мігруватимуть у сервіс. І, звичайно ж, емоційність – все це буде важливим найближчі три роки точно. Але це занадто короткий горизонт для того, щоб інвестувати в нього.

Майбутнє побудоване на інших цінностях – на довірі, здатності до співтворчості, на розвиткові та інноваційності

Це покладено в основу всіх тих проривних бізнес проектів, які зараз народжуються в Західній Європі, США та Японії. На цих цінностях базується і нове суспільство, яке проростає в Північній Європі або у Південно-Східній Азії.

Ми будемо оцифровувати всі сфери нашого життя
Ми будемо оцифровувати всі сфери нашого життя. Fortune

Новий соціум і дасть Україні можливість зробити прорив. Чому ми не робимо цього досі? Тому що нам комфортніше в старій картинці світу.

Як тільки ми змінимо систему освіти, комунікації один з одним, позбудемося ієрархічних структур в бізнесі та шаблонного мислення, – тоді прорив можливий.

Що брати з собою

1

Рефлексивне і критичне мислення. Здатність зупинити дію, негайно перестати метушитися, увійти в простір зі смислом, побачити картинку загалом і діяти інакше, не так як досі було заведено. Мислити критично – значить не ставитися до того, що розповідає якийсь Длігач, як до шаблону і настанови до дії, а лише як до підказки подумати в іншому напрямку.

2

Креативність. Не боятися творити, розкриватися, йти на всілякі творчі курси з однією метою – не стати великим художником, а дозволити собі робити те, чого не робив досі.

3

Уміння формувати довіру та управляти репутацією. Чудова річ, якої ми, на жаль, не навчені, тому що нам вбили в голову, що «головне не перемога – головне участь». Ні, нам треба вибудовувати зовсім інші принципи довіри, не ненависті до того, що дехто купив квартиру, а наче демократ, а навпаки – з розумінням, що він теж собі може це дозволити.

Важливо вміти працювати в командах і формувати загальне бачення
Важливо вміти працювати в командах і формувати загальне бачення. Vunela

4

Здатність до співтворчості, щоб діяти разом, скоординовано. Потрібно відмовлятися від партнерства, до якого всі звикли – «знаю, що він мене кине, тому мені потрібно зробити це раніше». Важливо вміти працювати в командах і формувати спільне бачення того, що має вийти в результаті. Це приведе до прекрасного майбутнього.

 

Читайте також: До чого дійшов прогрес: 10 бізнес-трендів майбутнього

Поділитися: