Вимкни негайно: як позбавитися залежності від смартфону

267
Чому гаджети роблять нас нещасними і як користуватися ними в міру

Психолог Адам Алтер вивчає вплив технологій на життя людей. На лекції TED він озвучує деякі висновки своїх досліджень та запевняє – гаджети роблять нас нещасними.

Алтер порахував, скільки часу протягом дня забирають у нас смартфони, планшети та комп’ютери. Якщо у 2007 році, коли компанія Apple представила свій перший iPhone, люди користувались гаджетами близько половини вільного часу, то зараз вони майже постійно юзають свої смартфони, і це пригнічує їх, запевняє Алтер.

Психолог поділяє додатки на корисні — слугують для відпочинку, фізичної активності, читання, освіти та здоров’я, та шкідливі: знайомства, соціальні мережі, ігри, розваги, новини, інтернет-серфінг. За його опитуванням, останніми люди користуються втричі частіше, незважаючи на те, що вони їх пригнічують.

Одна з причин цього – відсутність стоп-сигналів: ми можемо дивитися стрічки в соцмережах годинами, тому що вони не мають кінця.

Адам Алтер закликає проводити хоча б деякий час без смартфона в руках і розповідає, як сам привчив себе не користуватися телефоном в компанії друзів або родини.

«Спочатку це боляче. В мене розвинувся синдром втраченої вигоди. Я боровся. Але сталося так, що я звик. Ви долаєте цю залежність так само, як наркотичну, і врешті життя стане яскравішим, різноманітнішим, цікавішим, ви почнете спілкуватися з людьми «наживо», – запевняє психолог.

Поділитися: