Вийти offline: три поради, як не брати роботу додому

152
Shutterstock
Як залишати роботу в офісі та насолоджуватись життям у вільний час

Ми живемо в час, коли технології прив’язують нас до офісу сильніше, ніж будь-коли. Після завершення робочого дня ми схильні перевіряти електронну скриньку чи продовжувати вирішувати робочі питання в телефонному режимі.

Завжди бути на зв’язку – нове правило сьогодення. Але все має бути в міру – заради вашого ж психічного здоров’я.

Ось три поради, які допоможуть вам правильно розпоряджатися своїм часом у нинішній «онлайновій» культурі.

1

Плануйте час після роботи

Змусьте технології працювати на вас: використовуйте календарні замітки, щоб розподілити роботу та особистий час. Зробіть собі нагадування про час, коли треба завершити робочий день, сходити позайматися на велотренажерах або переглянути серіал.

Морально підготуйтеся до відриву від роботи, і пам’ятайте, що «час для родини» у вашому календарі так само важливий, як і запланована «зустріч з клієнтом».

Коли ви перебуваєте у відпустці, переконайтеся, що ви підключили автовідповідач та вкажіть дати, коли ви будете відсутні, щоб люди не очікували на швидку відповідь. Перевірте, наскільки ви вправні в плануванні своєго часу.

2

Ігноруйте нетермінові листи

Відповідати на робочі листи після закінчення робочого дня – не найкраща звичка. Робити це протягом кількох хвилин після отримання листа – взагалі погано.

Таким чином ви привчите усіх, що завжди на зв’язку і завжди досяжні

Якщо ви хочете балансу між робочим та особистим життям, навчіться сортувати повідомлення на термінові та нетермінові, й відповідати тільки на термінові листи. З такою ж повагою потрібно ставитися й до своїх колег: не надсилайте їм повідомлень після роботи, якщо це не потребує негайної уваги. Якщо ви хвилюєтеся, що забудете, то напишіть заздалегідь чернетку і зачекайте до наступного раку, щоб її надіслати.

3

Знайдіть собі хобі

Найкращий спосіб по-справжньому відключитися від роботи – це знайти заняття, яке вам подобається і яке вимагає вашої уваги. Хобі може допомогти вам познайомитись з іншими людьми, зменшити рівень стресу і тривоги, а також стимулювати творчі ділянки вашого мозку, недостатньо задіяні на роботі. Це може бути що завгодно – від йоги до прогулянок з собакою, якщо тільки це не прив’язує вас до ваших ґаджетів.

Вам сподобається “Зайнята людина: звичайний день з життя Марка Цукерберга

 


Анна Безай СЕО агентства «Assis-HR»

Зараз досить складно привчити себе до оффлайнової культури, у нас вже виникла залежність від ґаджетів. Це не завжди виправдано – постійно перевіряти пошту і повідомлення – просто ми звикли це робити і не розуміємо в повній мірі, як це впливає на наше життя і життя наших близьких.

Якщо характер роботи не вимагає цілодобової присутності, то з керівником потрібно заздалегідь обговорювати роботу в неробочий час. Якщо вас не влаштовують листи/дзвінки по вечорах або на вихідних, то так і скажіть: «Вибачте, це мій особистий час, робочі моменти обговоримо в офісі». Це нормальна практика, не всім роботодавцям це сподобається, але обговорювати все одно потрібно.

Щоб добре відпочити після робочого дня, я раджу зайнятися улюбленою справою. Я, наприклад, ходжу на східні танці. Часто після роботи я не хочу йти на тренування, посилаючись на втому, але я себе змушую. Коли я потрапляю на танці, то забуваю про проблеми на роботі і просто відпочиваю.


Катерина Криворученко Cпеціалист HeadHunter Україна

За нашим дослідженням, більше як половина офісних працівників жертвують особистим життям на користь роботи. При цьому майже дві третини управлінців намагаються створювати умови для того, аби їхні співробітники мали змогу підтримувати «work-life balance». До балансування між роботою та особистим життям потрібно підходити конструктивно – із урахуванням особливостей професійної сфери, посади, компанії. Ось декілька порад, як це робити.

1. Не перевіряйте постійно пошту та повідомлення у месенджерах – виділіть для цього час, наприклад, на початку кожної години. Якщо ваша трудова діяльність пов’язана із постійною комунікацією, то безперечно, варто у цьому правилі робити поправку на особливість саме вашої роботи.

2. Виставте часові межі робочого спілкування. Наприклад, доведіть до відома партнерів та колег, якщо це допускається корпоративною етикою, що ви не спілкується щодо робочих питань пізніше 20-ї чи 21-ї години, на вихідних та у відпустці. Обирайте свій варіант згідно особливостей саме вашої роботи. Якщо ж ваш замовник чи партнер живе у країні з іншим часовим поясом, то на це необхідно зважати.


Тетяна Пашкіна HR-експерт порталу rabota.ua

Якщо ви не встигаєте завершити всю заплановану роботу в офісі і забираєте її додому, то це почасти й ваша проблема. Ось кілька порад, які допоможуть цього уникнути:

1. Навчіться правильно ставити собі дедлайни і дотримуватися їх.

2. Не намагайтеся зробити все і відразу: розділяйте роботу на порції, відрізняйте термінове від важливого.

3. Не беріть на себе роботу колег – вмійте говорити «ні».

4. Правильно розставляйте пріоритети: робота або дім. Якщо вдома все нудно, тоді працюйте.

5. Не будьте незамінним.


За матеріалами The Muse
Поділитися: