Втрачене свято: як боти крадуть Різдво

131
Shutterstock
За допомогою шопінг-ботів популярні подарунки на розпродажах розлітаються за секунди. Потім товари продаються на інших сайтах за завищеними цінами

Кожен опинявся в ситуації, коли квитки на концерт або спортивний матч виявлялися розпроданими упродовж лічених секунд після появи у продажу, а потім з’являлися на «спекулятивних» сайтах за завищеною ціною. Те саме відбувається у передсвятковий різдвяний сезон із найбільш популярними подарунками, особливо з іграшками.

Шопінг-боти прочісують інтернет, скуповують товари за номінальною ціною і потім перепродують їх.

Гіганти розширюються

Найбільші інтернет-майданчики Alibaba, Amazon та Walmart (та його китайський підрозділ JD.com) розміщують на своїх ресурсах товари інших рітейлерів та індивідуальних продавців – це один зі способів розширити асортимент.

Шопінг-боти cкуповують товари, щоб перепродати. forbes.com

Walmart пишається тим, що збільшив власний асортимент на десятки мільйонів артикулів, значно випередивши Amazon на шляху до його мети стати магазином «усього на світі».

Для дрібних брендів – це, безумовно, вигідно, оскільки великі ритейлери беруть на себе обробку замовлень і проведення транзакцій, однак для покупців переваг менше, ніж може здатися на перший погляд.

Швидкі спекулянти

Боти випереджають звичайних покупців, використовуючи програмне забезпечення, яке визначає ID продукту і відстежує сторінку, яка зазвичай запускається за пару годин перед тим, як товар надходить до продажу.

Боти здатні сканувати соцмережі, щоби дізнатися про старт продажів раніше за звичайних покупців.

І можуть автоматизувати покупку самого продукту. У той час як користувачі мають вручну ввести дані про доставку та спосіб оплати, боти можуть автоматично заповнювати ці поля у частки секунди, що дає їм змогу купувати товари із нелюдською швидкістю. У результаті звичайні споживачі просто не можуть конкурувати з ними і змушені шукати популярні товари на сайтах перепродажу за цінами, що значно перевищують початкову роздрібну.

Люди вимушені купувати товар за завищеними цінами. nytimes.com

Наприклад, Fingerlings, чия рекомендована роздрібна ціна складає $14,99, зараз розпродані на Toys-r-us, Walmart, і Target. Зате досі у продажу на Amazon та eBay за цінами в кілька разів вищими за рекомендовану – доходить до $5 тис.

Деякі покупці писали у соцмережах про те, як покладена у віртуальну корзину на сайті Walmart іграшка, до моменту здійснення оплати вже виявлялася недоступною.

Будиночок для Барбі Hello Dreamhouse виріс в ціні з $0,3 тис. до $ 1,5 тис., а LOL! Surprise Doll, розпродана на Toys-r-us, Target і Walmart за $9,99, на Amazon і eBay коштує $500.

Викрадач Різдва

У США проблема виходить на державний рівень: в грудні минулого року з ініціативи впливового сенатора Чарльза Шумера було прийнято закон, що забороняє обходити системи безпеки веб-сайтів із продажу квитків на різні концерти і заходи і передбачає штрафи для хакерів.

Amazon вибрав місто для нової штаб-квартири

«Коли йдеться про покупки онлайн, більшість роздрібних мереж має провадити жорстку політику, яка обеззброїть «Грінч-ботів» (за аналогією до «Грінча – викрадача Різдва»), – звернувся Шумер до найбільших торгових асоціацій та федерацій рітейлерів із проханням вжити заходів проти ботів-спекулянтів.

Amazon вживає заходів проти ботів-спекулянтів. amazon

Представники Amazon заявили, що вони відстежують активність ботів і обмежують продаж товарів, що користуються високим попитом. Їхню позицію поділяє інтернет-гіпермаркет Target, що також лімітує продаж сезонних хітів і використовує технології для протидії спекуляціям.

 

За матеріалами Forbes и NewYorkTimes
Поділитися: