Встигнути за 18 хвилин: як виступити на TED з промовою, яку запам’ятають

357
З приватного архіву
Чого можна навчитись у старого Гендальфа, як працює правило 18 хвилин і чому емоції та пристрасть – важлива частина історії, яку ви збираєтесь розповісти

Про золоті правила успішного виступу й про те, як стати найкращим спікером розповідає координатор роботи зі спікерами TEDxKyiv Юлія Тахтарова.

1

Унікальні знання

Спікер TED – це носій унікальних знань у своїй галузі. «Володар перснів» дивилися? Це Гендальф. Старий, який багато пережив, побачив, створив і може всім цим поділитися з чарівною аудиторією – гобітами – героями своїх власних цікавих історій.

Будь-яка ідея з будь-яким змістом за умов будь-якого часового обмеження залишиться просто ідеєю, якщо ви не додасте до неї свою пристрасть, не змусите слухача зрозуміти, що в ній такого важливого особисто для вас, в чому її істинна цінність. Але тут дуже важливо не передати куті меду, щоб не предстати перед аудиторією таким собі снобом чи спікером з великим еґо – таких не сприймають. Що чесніше – то ліпше. Що більше в спікері людини – то ближчий спікер до аудиторії.

Під час TED-виступу важливо донести свою ідею слухачам за 18 хвилин, а скільки містких виступів тривалістю 3-5 хвилин можна знайти! Це вищий пілотаж!

2

Емоції викликає історія

Люди забудуть вас і все, що ви казали. З великою вірогідністю вони забудуть і те, що ви робили зі сцени. Якщо ви, звісно, не Білл Ґейтс або не випустили з-під скляного ковпака «малярійного» комара (шокувавши й приголомшивши слухачів).

Люди не забудуть лише одне – що вони відчували в той момент. Запам’ятовуються ті виступи, де глядачі немов стають героями історії, переживають дещо особливе через призму досвіду спікера, відчувають, що ця історія – також і їхня. Тоді починається переосмислення себе і всього навколо.

Малюйте образи з допомогою слів – описуйте запахи, форми, смаки, відчуття. В  TED це, либонь, одна з ключових компетенцій спікера. Це допомагає слухачу не просто сформувати картинку в голові, а й повірити в неї.

 

3

Контакт з аудиторією

Через освітлення спікер TED, коли стоїть на сцені, погано бачить свою аудиторію, але він має її уявляти – орієнтуватися на силуети і не надавати перевагу лише одній частині зали. Люди це відчувають. Добре працює правило «5 секунд», згідно з яким не варто приділяти одній людині з зали більше 5 секунд свого часу.

Існує також золоте правило. Воно каже: не виходити за межі червоного кола. Ходити з одного боку в інший – також не найвдаліший варіант. Це сильно відволікає вашу аудиторію. Потрібно відчувати, де ставити акценти та як правильно це робити.

Поділитися: