Всім чтива: любителі книг живуть довше, стверджують вчені

390
Shutterstock
Але чому – поки не зрозуміло

Недавнє дослідження вчених Єльського університету, яке було опубліковане в мережі в журналі «Соціологія та Медицина», показало, що «люди, які читали книги, знижували ризик смертності на 20% протягом 12 років спостереження, порівняно з людьми, які не читали». K.Fund Media заглибився в результати експерименту.

Скільки життя додають книги

Дані були отримані завдяки тривалому Дослідженню з питань стану здоров’я і виходу на пенсію, яке спонсорував Національний інститут з проблем старіння. У дослідженні брали участь 3635 суб’єктів, всі старші 50 років, вони були поділені вченими на три групи: на тих, хто не читав книги, тих, хто читав до трьох з половиною годин на тиждень, і тих, хто читав більше ніж три з половиною години на тиждень.

Shutterstock

У порівнянні з тими, хто читає не книжки, у читачів книг була 23-місячна перевага у тривалості життя в 80% випадків у не скорегованої моделі.

Після корегування змінних дослідження показало, що читачі книг відчували зниження ризику смертності на 20% протягом 12 років спостереження, порівняно з тими, хто читає не книжки.

Врахувавши такі змінні, як рівень освіти, прибуток і стан здоров’я, дослідження виявило, що ті, хто читав більше ніж по 3,5 години на тиждень, мали на 23% менше шансів померти протягом цього 12-річного періоду. Ті, хто читав до 3,5 годин – в середньому по півгодини в день – ризикували померти на 17% менше.

Іншими словами, читання книг, очевидно, дає «істотні переваги при виживанні», точно так само, як здорова дієта та фізичні вправи, підсумували автори.

Як читають у світі

Чому і як це відбувається, залишається незрозумілим; дослідження виявило лише зв’язок між читанням книг і довголіттям, а не причинно-наслідковий зв’язок. Але ці висновки не такі вже й дивні. Інші недавні дослідження продемонстрували, що читання повістей і романів, очевидно, покращує зв’язок між півкулями мозку.

Shutterstock

Протягом останніх декількох років зафіксоване щорічне збільшення кількості придбаних книг. За даними Nielsen BookScan, головного збирача даних про книговидавничу індустрію, в 2015 році у США було придбано не менше ніж 652 мільйони друкованих та електронних книг.

Одначе, американці ледве входять в топ-25, коли йдеться про країни, де читають найбільше книжок

Згідно з даними World Culture Index, до трійки країн, де читають найбільше, увійшли Індія, Таїланд і Китай, а США посіли 23 позицію, поступившись таким державам, як Єгипет, Австралія, Туреччина та Німеччина.

На жаль, заявили дослідники з Єльського університету, читання газет на тривалість життя не впливає.

Як читають в Україні

Як показують результати опитування, проведеного компанією Research & Branding Group у жовтні-листопаді 2017 року, менше ніж половина українців (43%) відзначили, що за останній рік вони прочитали хоча б одну книгу.

Джерело: Research&Branding Group

Більшість опитаних заявили, що протягом аналізованого періоду вони або взагалі не прочитали жодної книги (51%), або не змогли відповісти, чи читали вони щось чи ні (6%). Опитування проводилося в період з 27 жовтня по 9 листопада 2017 року. Опитано 1802 респонденти у віці від 18 років і старше.

Джерело: Research&Branding Group

За матеріалами: Washington PostNCBIRB.com.ua

Поділитися: