Все у сім’ю: як любов до родини мотивує працівників

287
ss.lv
Згідно нового дослідження, співробітники, які дуже прив’язані до родини, добре працюють навіть на нудній роботі

Все заради дітей. Це і є відповіддю на складне питання: як працівники залишаються вмотивованими в процесі механічної, нудної роботи?

Ті, хто відчуває, що їхня робота допомагає підтримувати родини, є більш продуктивними та енергійними на роботі, навіть якщо для себе особисто вони виграють небагато.

«Забезпечення родини – одна з головних причин, чому люди працюють, проте існує недостатньо досліджень, як саме ця мотивація впливає на зусилля працівника та виконання ним своїх обов’язків», – пояснює Адам Ґрант, психолог, професор Школи Вортона Пенсильванського університету, який є співавтором дослідження.

Ґрант і його співавтори провели опитування серед приблизно 100 жінок, які виконують рутинні бухгалтерські завдання в офісі, де обробляють платежі тих, хто займається торгівлею на південь від американо-мексиканського кордону. Співробітники офісу сканують штрих-коди на купонах від американських роздрібних торгівців, аби упевнитись, що постачальник і продавець точно порахували продукцію та розділили її по категоріях. Працівниці руками обробляють сотні купонів щодня, і це досить нудна робота.

Shutterstock

Вчені опитали жінок стосовно їхньої мотивації на роботі, а також з’ясували, скільки купонів кожна жінка обробляє щодня. Працівниці заповнили анкети з запитаннями про рівень стресу, який вони відчувають, та розповіли про моменти, коли вони найбільш енергійно працювали протягом двох тижнів.

В ході дослідження виявили, що ті, хто працював з більшою віддачею,  обробляли і більшу кількість купонів, попри свою нелюбов до цієї роботи. Але ці жінки вважали головною своєю метою підтримку родини, і вони були приблизно на 10% продуктивнішіми, ніж працівниці, що мали не таку потужну мотивацію, пов’язану з родиною.

Підвищена мотивація не пов’язана лише з отриманням зарплати

В науковій статті, що з’явилася в квітневому випуску журналу Академії менеджменту, автори зазначають, що «коли працівники добре справляються зі своїми обов’язками, вони посилюють  власну самооцінку, адже бачать в собі відповідальних годувальників та хороший приклад для наслідування».

Адам Ґрант, батько трьох дітей, каже, що результати дослідження відповідають його власному досвіду.

«Багато людей помилково вважають, що думки про родину на роботі відволікають, проте, тепер стає абсолютно зрозуміло, що результативність людини на роботі може залежати в першу чергу від її бажання підтримувати тих, кого вона любить», – вважає Ґрант.


Станислав Горбачевський Керівник транспортної компанії «Драйв Форс»

В якомусь сенсі так і є – коли за спиною родина, то розумієш, що розслаблятися не можна, треба пахати і заробляти гроші. Хоча особисто я ніколи не страждав відсутністю мотивації плідно працювати.

Рутинної роботи дійсно багато, але не завжди вдається ї делегувати. Якщо мені це вдається, – ідеально, якщо ні – занимаюсь рутиною до початку робочого дня, наприклад, з 8 до 9 ранку.

Проблема такої роботи в тому, що людину відволікає надто багато різних сторонніх факторів протягом дня, і часу/концентрації на виконання таких завдань не вистачає. Тому я б рекомендував вибирати для цього ранковий час. У цьому є ще один плюс – зможете доїхати на роботу без заторів.


Володимир Германов Керівник прес-служби девелоперської компанії «Інтергал-Буд»

Головна мотивація для мене – це власне існування і виконання моральних та матеріальних зобов’язань. Ніхто і ніколи не вирішить за нас наші проблеми. Ніхто і ніколи не буде слухати скарги на складну або нудну роботу. Це наш вибір, – працювати у складних умовах чи шукати нове місце.

Коли у мене народилась донка і грошей не вистачало, я вирішив змінити роботу, хоча мене все влаштовувало. Це був потужний поштовх вперед. Тоді я працював прес-секретарем агенції нерухомості «Благовіст», після чого перейшов у компанію «Київ Житло-Інвест» на посаду прес-секретаря, а за три місяці очолив маркетинговий відділ цієї компанії. Моя зарплата при цьому переході зросла на 60%. Це дозволило планувати ремонт, відпочинок і банальні покупки; побут для нас став прогнозованим.


Тетяна Пашкіна HR-експерт платформи для пошуку роботи Rabota.ua

Саме підтримка родини допомагає (особливо перед відпусткою) виконати всі задачі вчасно. І взагалі, якщо близькі цінують твою роботу і підтримують всі ініціативи, не так страшно братися за амбітні задачі і долати труднощі. Нудні задачі – це теж труднощі. Тому їх виконання – це приклад і для дитини робити уроки, коли йому самому теж доводиться вчити, припустимо, нудні правила. Отже, це і виховний момент.


Сергій Марченко Директор з розвитку сайту з пошуку роботи Work.ua

У деяких роботодавців існує стереотип: наймати людину, яка має родину, – це погано. Вважають, що він буде думати про родину, а не про роботу, вона у нього буде на першому місці. Але, вибачте, це нормально! Так і має бути. Ненормально, якщо буде по-іншому. Так, наявність родини у співробітника, можливо, потребує від роботодавця певної гнучкості: десь захворіла дитина, десь треба буде взяти позапланову відпустку за власний рахунок і таке інше.

Але в цілому така людина більш стабільна і мотивована, аніж людина без родини. Вона двадцять разів подумає перш, ніж змінити роботу, тому що вона не може дозволити собі тих ризиків, які були прийнятні, поки вона жила сама. Вона буде намагатися зробити все, аби отримати бонуси, додати трохи грошей у сімейний бюджет. І чим краще у неї справи вдома, тим більше вона цю родину любить, тим більше користі принесе роботодавцю, тому що буде старатися не тільки заради себе, але і заради близьких.

Ще один не менш важливий фактор, який багато хто недооцінює – емоційна стабільність сімейних співробітників. Частіше за все вони задоволені життям і приносять у колектив позитивні емоції, підживлюють своїм щастям інших співробітників, частіше працюють не 12 годин, а головою, як казав Стів Джобс. У таких компаніях не сидять в офісі до глибокого вечора, але все встигають, ретельно плануючи свою діяльність і в цілому більш ефективні.


Про те, що робити з емоційним вигорянням на роботі, читайте у матеріалі «Робота – вовк».

За матеріалами The Wall Street Journal
Поділитися: